Sposób na czystą elewację

Zadbana i czysta elewacja to wizytówka naszego domu, dlatego tak ważne jest, by odpowiednio wybrać tynk, który pokryje zewnętrzne ściany. Ponieważ jest to inwestycja na lata, warto wybrać produkt, który przede wszystkim będzie charakteryzował się wysoką jakością, funkcjonalnością oraz ciekawym wyglądem. Wszystkie te cechy łączy w sobie tynk silikatowo-silikonowy.

Czym jest tynk silikatowo-silikonowy? 

Jest to cienkowarstwowy tynk dekoracyjny o ciekawiej wizualnie strukturze baranka. To doskonałe, łatwe i wygodne w użyciu, połączenie tynku silikatowego i silikonowego. Ma konsystencję pasty, dzięki czemu charakteryzuje się dużą wydajnością. Mówi się o nim, że jest produktem oddychającym oraz samoczyszczącym, co sprawia, że jest to jeden z najlepszych i zarazem najciekawszych sposobów na czystą i piękną elewację domu. Receptura tynku SISI została tak skonstruowana, aby w finalnym produkcie połączyć najlepsze cechy tynków silikonowych (hydrofobowość i odporność na zabrudzenia) oraz  silikatowych (wytrzymałość i trwałe chemiczne łączenie się z podłożem). 

Jakie właściwości posiada tynk  silikatowo-silikonowy?

Gdy zaprawa tynkowa sisi wyschnie, tworzy warstwę, która charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością, polecaną przede wszystkim do podłoży mineralnych. Co więcej, tynk ten cechuje się wysokim wskaźnikiem paro-przepuszczalności, dzięki czemu tworzy się swobodny i łatwy transport oraz oddawanie pary wodnej przez ścianę, na której ułożony jest tynk. Ciekawą właściwością tego tynku jest hydrofobowość – czyli stosunkowo wysoki brak absorbcji wody przez tynk. Powoduje to brak tendencji do wnikania zabrudzeń wraz z wodą deszczową do wnętrza tynku. Nie jest to oczywiście hydrofobowość tak silna jak przy tynkach czysto silikonowych ale z pewnością większa niż przy klasycznych tynkach akrylowych. Tynk silikatowo-silikonowy można spokojnie czyścić bez obawy o zniszczenia spowodowane użyciem detergentów, ponadto jest on odporny na działanie czynników atmosferycznych oraz różnego rodzaju agresywnych składników znajdujących się w środowisku naturalnym i w podłożu. Produkt ten jest także niezwykle ciekawy pod względem uzyskanego efektu estetycznego i, co najważniejsze, jest dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu każdy może stworzyć wymarzoną czystą i zadbaną elewację niemal w każdej barwie.