Budowa domu bez kredytu – czy to możliwe?

?>

Budowa domu bez kredytu to marzenie wielu z nas. Dom wcale nie musi nas kosztować kilkaset tysięcy złotych, które uzyskamy z kredytu zaciągniętego na 30 lat. W dzisiejszych czasach coraz popularniejsze staje się budowanie małych domków, w których bez problemu zmieści się 3-4 osobowa rodzina.

Budowa domu bez kredytu – wolność finansowa

Niektóre firmy oferują domy proste w budowie, które częściowo możemy wykonać samodzielnie. Cena tego typu domków z reguły nie przekracza stu tysięcy złotych. Są to pieniądze, które jesteśmy w stanie zebrać na przestrzeni lat bez potrzeby zadłużania się.

Jeśli jednak zdecydujemy się na kredyt to 100 tysięcy nie jest dużą kwotą jeśli chodzi o rynek nieruchomości. Dla porównania cena nowych mieszkań to ponad 5 tysięcy za metr kwadratowy. Z kolei za tą kwotę możemy spokojnie wybudować dom o powierzchni około 60 metrów kwadratowych. Kwota ta może być większa, jeśli zdecydujemy się na dużą działkę. Zatem budowa domu bez kredytu jest jak najbardziej możliwa, wiąże się jedynie z większą odpowiedzialnością, związaną z samodzielnym podejmowaniem decyzji i dużą ilością pracy własnej i zainwestowanego czasu.

Mały metraż na dobry początek

W Internecie pojawia się coraz więcej filmików i artykułów na temat tego jak wygląda  budowa domu bez kredytu. Dużą popularnością cieszy się również dom bez pozwoleń o powierzchni 35 metrów kwadratowych. Oczywiście możemy zagospodarować także poddasze, na którym bez problemu zmieszczą się dwa pokoje. Dzięki temu na parterze zyskamy duży taras połączony z kuchnią i łazienkę.

Tego typu domek jest również łatwy w budowie i samodzielnie możemy wykonać część prac. Dzięki temu koszt budowy takiego domu to około 80-90 tysięcy złotych. Tegu typu dom to coraz częstszy wybór wśród młodych. Dom możemy wybudować bez pozwolenia, jedynie na zgłoszenie. Jest to dobry wybór na małą działkę.

Budowa domu bez kredytu oznacza dużą oszczędność w skali miesiąca i duży spokój finansowy, warto jednak pamiętać, że decydując się na takie rozwiązanie świadomie wybieramy mniejszą przestrzeń do codziennego życia oraz musimy wybierać ekonomiczne rozwiązania budowlane proponowane przez rynek budowlany.