Budowa domu z drewna na Mazowszu

?>

Dom z drewnianych bali to dla dość wielu taka niewielka stylowa chatka, która skrzypi na wietrze. Spowodowane jest to tym, że drewniane bale i belki konstrukcyjne pracują inaczej niż typowe domy z cegieł. Dlatego też remont drewnianego domu to dość specyficzne zadanie, bo  domy drewniane to zupełnie inny projekt niż domy tradycyjne.

Koszty inwestycji

Mowa tu głównie o kosztach inwestycji, które mogą być spore. Jeśli buduje się restauracje przy jednej z najbardziej ruchliwych dróg na Mazowszu. Domy z drewna, które są restauracjami połączonymi z hotelem najczęściej spotyka się właśnie przy tych ważniejszych drogach – dlatego warto mieć na uwadze również koszt działki.

Wielu przyszłych właścicieli, decyduje się na domy z drewna na działkach znajdujących się blisko zalewu Zegrzyńskiego. Budowa altany lub domu w tej okolicy to dobry pomysł, bo to dobre miejsce na weekendowe wypoczynki. Lecz domy z bala które buduje się po to by mieszkać w nich na stałe, to inna bajka, bo trzeba je w odpowiedni sposób wykończyć.

Drewno i ogień?

Dość wielu też chciałoby mieć w takim domku kominek wymurowany z kamienia. Detal ten jest dość problematyczny, jeśli chodzi o wykonanie, bo musi łączyć się z balami w bezpieczny sposób. Chodzi tu o to że domy z bali, a konkretniej ich konstrukcje pracują w specyficzny sposób pod wpływem warunków zewnętrznych. Inaczej niż kominek wykonany z kamienia. Dlatego też to wszystko musi być uwzględnione po to by budowa lub przebudowa była udaną. Domy z bali bardzo dobrze wyglądają też z ceglaną podłogą, czyli z podłogą na której jest mozaika ze starej cegły.