Ocieplanie domu jesienią – przygotuj się dobrze do pracy

?>

Głównym powodem, dla którego wielu ludzi decyduje się na ocieplenie domu w jesiennym sezonie, jest oczywiście chęć obniżenia kosztów związanych z ogrzewaniem. Warto jednak pamiętać, że założenie dodatkowej izolacji chroni również elewację przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych np. deszczu czy śniegu. Właśnie dlatego właściciele domów jednorodzinnych chcą zdążyć z ociepleniem domu jeszcze przed zimą, póki jeszcze warunki pogodowe ku temu sprzyjają.

Jak ocieplić dom?

Temperatura, w której powinno przeprowadzać się czynności budowlane, w tym ocieplanie domu jesienią, mieści się w przedziale od 5 do 30 stopni. Takie warunki nie tylko przekładają się na bardziej komfortowe wykonywanie prac na zewnątrz, lecz również są optymalne dla materiałów budowlanych.

Warto bowiem pamiętać, że podczas wykonywania izolacji będzie z reguły potrzebna woda – a ta zamarza przy temperaturach poniżej 0 stopni. Z tego powodu nawet ujemna temperatura w nocy, eliminuje możliwość skutecznego schnięcia materiałów budowlanych i może doprowadzić do katastrofalnych skutków.

Samodzielne ocieplanie domu jesienią – jak wybrać rusztowanie?

Ze względu na chęć ograniczenia kosztu ocieplania domu, wielu właścicieli decyduje się na samodzielne wykonanie tych prac. W tym celu należy zamontować wokół domu konstrukcję zwaną rusztowaniem. Wyróżniamy ich kilka rodzajów np. ramowe, modułowe, stojakowe, kozłowe czy wspornikowe. Warto pamiętać, że rusztowanie musi posiadać atest producenta, niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa, jak również aktualne badania techniczne.

Przed przystąpieniem do ocieplania domu jesienią należy dokładnie zbadać podłoże w celu zapewnienia stabilności. Pomosty muszą pozwalać na swobodne przemieszczanie, jak również być wypoziomowane. Powinny posiadać zabezpieczenia w postaci wysokich krawężników, jak również barierek.

Ocieplanie domu jesienią – jakie parametry powinno mieć rusztowanie

Przed zakupem lub wynajęciem należy zapoznać się z parametrami technicznymi rusztowania. Trzeba określić, jakiej wysokości rusztowania potrzebujemy, jak również wziąć pod uwagę jego udźwig. Jeżeli na pomostach nie będą znajdować się ciężkie materiały budowlane – wystarczy udźwig na poziomie 200 kg/m2.

Z kolei najlepszy pomost do ocieplania domu jesienią ma szerokość 60-70 cm – takie rusztowanie aluminiowe powinno zapewnić wystarczający komfort pracy przy jednocześnie relatywnie niskiej cenie zakupu lub wynajmu. Trzeba oczywiście wziąć pod uwagę wysokość rusztowania, która zależna jest oczywiście od wysokości samego budynku. Jeżeli chcemy natomiast wykonywać pracę podczas deszczu, powinniśmy okryć rusztowanie specjalną siatką.

Ocieplanie domu jesienią – wybierz sprawdzone rusztowania od firmy Arad

Wybierając rusztowania do prac przy elewacji domu, warto zwrócić się do firmy, która nie tylko doradzi, ale również zapewni wybór produktów od najlepszych producentów. Przedsiębiorstwo Arad to jedna z wiodących firm zajmująca się dystrybucją rusztowań, dzięki którym ocieplanie domu jesienią będzie jeszcze łatwiejsze. Specjaliści z firmy Arad dysponują rusztowaniami od takich producentów jak: Krause, Faraone, Altrad czy Layher. Wszystkie produkty proponowane przez Arad posiadają niezbędne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Sprawdź ofertę już dziś i ocieplaj dom bezpiecznie.

 

Źródło: www.Arad.pl – Rusztowania i Ogrodzenia