Baterie kuchenne – czym się kierować przy zakupie?

?>

Kuchnia to miejsce pełne smaków i zapachów, które, by być praktyczne, wymaga dobrej organizacji. Wygodę i komfort w trakcie gotowania, pieczenia oraz innych spożywczych działań zapewnić mogą trzy rzeczy: dobrej jakości meble ułożone zgodnie z trójkątem roboczym, wysokiej klasy sprzęty AGD oraz odpowiednio dopasowane akcesoria, takie jak baterie kuchenne. Te ostatnie, chociaż bez dwóch zdań uważane są za niezbędne, mogą zdziałać w aranżacji znacznie więcej, jeśli tylko zostaną odpowiednio dopasowane. Zobacz, czym się kierować przy zakupie baterii do swojej kuchni.

Baterie kuchenne i ich rodzaje

Baterie do kuchni to jedne z akcesoriów niezbędnych podczas wielu czynności. Na szczęście na rynku dostępny jest niemały wybór propozycji, różniących się od siebie pod wieloma względami. Model dla siebie można bowiem wybrać spośród wariantów stojących, które mocuje się do blatu, czy zlewu lub też skusić się na jedną z opcji ściennych. Ogromne znaczenie ma długość wylewki. Ta powinna zostać dopasowana do głębokości zlewu, co zminimalizuje ryzyko chlapania.

Baterie do kuchni znajdują zastosowanie zarówno w trakcie gotowania, jak i podczas czynności porządkowych. Ich wybór powinien więc zostać oparty m.in. na dostępnym miejscu, planowanych zadaniach, czy choćby na fakcie posiadania zmywarki. Inne modele znajdą zastosowanie, gdy zlew będzie jedynym miejscem służącym do mycia – w tym wypadku lepiej jest postawić na serie z ruchomymi wylewkami, dzięki czemu znacznie łatwiej skierować strumień wody w konkretne miejsce.

Jaką baterię wybrać?

Baterie do kuchni występują w licznych kształtach i odcieniach, dlatego można bez większego trudu dopasować je do pomieszczenia zarówno pod względem technicznym, jak i również wizualnym. Tradycyjne modele to te z kurkami, z kolei jednouchwytowe propozycje sztorcowe to coś, co kojarzone jest z nowoczesnością. Różnice zauważyć można jednak nie tylko w sposobie odkręcania wody, ale i budowie baterii. Obok tych opływowych, o zaokrąglonych elementach efektownie prezentują się kolekcje konstruowane w duchu minimalizmu, czyli proste, kwadratowe i pozbawione jakichkolwiek udziwnień. Chociaż na oko wydają się dość zwyczajne – nic bardziej mylnego. To uosobienie klasy i dobrego smaku, tak przecież ważnego w kuchni.

Spore pole manewru dają dostępne odcieni baterii. Klasyczny chrom to wcale nie jedyna z opcji – model dla siebie można znaleźć wśród serii inspirowanych miedzią, złotem, a także ponadczasowych kolorów takich jak biel, czerń, czy beż. Dzięki temu baterie to coś zdecydowanie więcej niż jedynie niezbędne przyrządy, a dodatki pełniące rolę dekoracyjną w danej aranżacji.