Co zrobić kiedy twoje poddasze jest cały czas niezagospodarowane?

?>

Każdy chciałby by jego mieszkanie robiło niesamowite wrażenie na gościach już od momentu przekroczenia progu. Często to właśnie część parterowa jest dopieszczona, tak by mogli podziwiać ją znajomi. „Na dole” znajdują się najczęściej najważniejsze i najbardziej funkcjonalne pomieszczenia, jak kuchnia czy salon. Jeżeli znajdują się tam również sypialnie, to pojawia się problem, jak zagospodarować, często nie małe, poddasze.

 Sypialnia na poddaszu – nasz domowy azyl 

Należy pamiętać, że poddasze jest miejscem, do którego o wiele rzadziej będziemy zabierać naszych gości. Dzięki temu możemy zaaranżować je bardziej intymnie, albo wyrazić przez nie nasz charakter tak, żebyśmy to my czuli się tam najlepiej.

Przeniesienie sypialni na poddasze pozwala bardzo wyraźnie oddzielić w domu strefę dzienną od tej wieczorno-nocnej. Dzięki temu nasza sypialnia może być naszym nocnym azylem, w którym całkowicie odcinamy się od trosk dnia codziennego. To, jak urządzimy sypialnię zależy tylko od nas. Może być to zarówno gniazdko dla dwojga jak i miejsce, w którym zasypiać będziemy z myślą o naszym hobby.

Wiele przydatnych informacji dotyczących zagospodarowania poddasza znajdziesz na stronie: https://www.siniat.pl/pl-pl/centrum-wiedzy/instrukcje-montazu/86393/drugie-zycie-poddasza/.

Domowe biuro 

Innym pomysłem na zorganizowanie górnego poziomu jest przygotowanie tam domowego biura. Bardzo często brakuje miejsca, w którym w spokoju można się skupić na otaczającej nas biurokracji. Zorganizowanie biurka do pracy i regału na dokumenty w połączeniu z lampką pozwoli nam stworzyć miejsce, w którym nawet płacenie rachunków nie będzie aż tak straszne.

Salon gier – planszówki czy video? 

Wszelkie gry wymyślane są po to, aby uczyć lub żeby bawić. Te najlepsze łączą oba aspekty. Warto więc będzie, zwłaszcza jeśli mamy dzieci, wyodrębnić trochę naszego poddasza na miejsce, w którym można pograć. To, czy znaleźć się tam powinna konsola z telewizorem czy stół i szafka z planszówkami, zależy już tylko od naszych upodobań.

Pralka – w łazienne, w kuchni, a może na poddaszu? 

Część z nas nie lubi, gdy pralka zaburza ich wizję pięknej łazienki. Nie każdy chce, by ten sprzęt stał w kuchni. Jeżeli oddzielimy na naszym poddaszu kawałek miejsca, będzie to świetne miejsce na zorganizowanie tam pralni i suszarni. Już nigdy nie będziemy mieli problemu gdzie postawić suszarkę z praniem.

Do każdego rodzaju prac wykończeniowych na poddaszu warto wykorzystać płyty gipsowo-kartonowe. Prace wykończeniowe w systemie suchej zabudowy, który bazuje właśnie na tych materiałach budowlanych, realizowane są sprawniej niż w wypadku tradycyjnych metod. Wynika to z faktu, iż są to prace wykonywane na sucho bez konieczności stosowania dużej ilości wody zarobowej.