Czy malowanie ścian pozostawić specjalistom?

?>

Czy jesteśmy pewni, że znamy się na malowaniu? Czy wykonane przez nas malowanie ścian domów nie pozostawia zacieków? Czy równomiernie nakładamy farbę i wystarczająca ilość warstw? Czy wiemy, kiedy można pomalować ścianę po raz drugi i na jakie podłoże trafiliśmy? A może pragniemy zainwestować w pistolety natryskowe, by malowanie szło nam szybciej? Gdy nie jesteśmy pewni, że malowanie ścian we własnym czy cudzym domu wykonamy poprawnie, lepiej jest zainwestować minimum funduszy na zaproszenie specjalisty, który wykona je prawidłowo.

Warto zasięgnąć rady

Od sposobu malowania sufitów zależy np. możliwość optycznego powiększenia pomieszczenia. Od wybranego koloru także. Gdy pragniemy żyć w przestronnych i estetycznych wnętrzach, koniecznie musimy skonsultować się ze specjalistą, który pomoże nam wykonać malowanie naszego domu. Pomoże odpowiednio dobrać barwę i z pewnością sprowadzi fachowy sprzęt, który inaczej musielibyśmy zakupić lub wynająć.

Praca fachowca swoje kosztuje, ale malowanie ścian nie należy do drogich remontów. Trzeba je wykonywać co kilka lat, by ściany nie znaczył kurz i brud, ale także dlatego, by odświeżyć nieco pomieszczenia mieszkalne. A może po prostu zdecydowaliśmy się na inny kolor pokoju dziecięcego? Może salon lepiej prezentowałby się w bardziej jaskrawych barwach, a może w kuchni brakuje nam światła z powodu koloru ścian. Albo i jest go zbyt wiele.

Kiedy specjalista się opłaca?

Niezależnie od naszego pomysłu i tak inwestycja w fachowy sprzęt nam się nie opłaci. Użyjemy go raz lub raz na kilka lat, a potem zagraci nam strych, poddasze, garaż, czy pomieszczenia użytkowe. To całkiem niemądra inwestycja, która będzie nam tylko przeszkadzała, przez która zmniejszy się nasza przestrzeń życiowa i użytkowa.

Wiedza, że inwestycja w specjalistyczny sprzęt się nie opłaca doprowadza nas do momentu, w którym musimy zdecydować, czy remontować samodzielnie, czy też zatrudnić specjalistę. Gdy mamy do pomalowania jeden pokój, a może tylko parapet, czy ramy okienne może być to dla nas nieopłacalne. Gdy planujemy generalny remont z malowaniem ścian albo malowanie w większej ilości pokojów powinniśmy wesprzeć się fachową pomocą. Choćby dlatego, że dobry specjalista będzie w stanie pomalować wszelkie nierówności, dobrać pędzel do rodzaju podłoża, prawidłowo wymieszać farbę, zaproponować nam kolor, który sprawdzi się na zadanej powierzchni.