Czy warto kupować produkty marki Sika?

?>

Oferta marki Sika jest bardzo szeroka. Są to różnorodne materiały wykorzystywane w konstrukcjach budowlanych i to na wielu poziomach. Najnowocześniejsze technologie pozwalają na rozwiązanie nawet najbardziej skomplikowanych problemów.

Sika to znany koncern zajmujący się produkcją specjalistycznych produktów chemicznych. Jest cenionym producentem materiałów wykorzystywanych do klejenia, uszczelniania, wzmacniania, wygłuszania czy ochrony konstrukcji nośnych w budownictwie i przemyśle. Ma swoje oddziały w ponad 100 krajach na całym świecie. Zatrudnia ponad 20 tysięcy osób.

Oferta marki Sika jest bardzo szeroka. Są to różnorodne materiały wykorzystywane w konstrukcjach budowlanych i to na wielu poziomach. Najnowocześniejsze technologie pozwalają na rozwiązanie nawet najbardziej skomplikowanych problemów. Produkty Sika od lat są jednym ze światowych liderów na rynku specjalistycznych produktów chemicznych dla przemysłu oraz branży budowlanej. Jej historia zapoczątkowana została w roku 1910. Wówczas to Kaspar Winkler wynalazł wodoszczelną zaprawę Sika-1. To był początek sukcesów firmy Sika.

Marka działa na poziomie globalnym. Cały czas szuka nowoczesnych technologii i dostosowuje swoją ofertę do potrzeb klientów w całego świata. Jej produkty wyróżniają się wysoką jakością, a jednocześnie asortyment marki jest bardzo szeroki. Cenią je sobie fachowcy z różnych dziedzin. Firma ma w zasadzie dwa oddziały o różnych specjalizacjach. Są to Sika Construction – produkty dla branży konstrukcyjnej i budowlanej oraz Sika Industry – produkty dla innych gałęzi przemysłu.

Bardzo cenione na rynku są m.in. wodoszczelne kleje do płytek Sikabond czy żywice z linii produktów Sikafloor. Kleje marki Sika pozwalają na wykonanie wodoszczelnej posadzki z płytek ceramicznych. Żywice z kolei cechują się bardzo wysoką odpornością chemiczną i mechaniczną. Są dodatkowo bardzo łatwe w aplikacji. Ich atutem jest też atrakcyjna cena. Produkty Sika są cenione przez profesjonalistów z uwagi na doskonałe parametry techniczne chemii budowlanej. Z kolei amatorzy firmę Sika cenią ze względu na prostotę użycia i użyteczność.

Sika to jednak nie tylko chemia budowlana przeznaczona do użytku zewnętrznego. W ofercie marki znaleźć też można kleje uniwersalne, kleje do parkietu bądź żywice na podłogi garażowe. Asortyment jest naprawdę bardzo szeroki. Konstrukcje zewnętrzne, a zwłaszcza posadzki na balkonach i tarasach, są niestety narażone na trudne warunki pogodowe.. W Polsce co roku pojawiają się zarówno silne mrozy, jak i dni bardzo upalne z temperaturami powyżej 30 stopni Celsjusza. Do tego dochodzą wiatr, silne opady deszczu czy mocne nasłonecznienie. Są to czynniki, które wpływają negatywnie na stabilność płytek ceramicznych i trwałość całej posadzki. Na szczęście z pomocą przychodzą produkty firmy Sika. Marka w swoich laboratoriach cały czas opracowuje specjalne formuły.

Produkty Sika są idealnym wyborem podczas uszczelniania miejsc wrażliwych. Dużą popularnością cieszy się między innymi klej Sikabond. Produkty firmy są cenione na całym świecie wśród profesjonalistów i amatorów jednocześnie. Są to różnego rodzaju izolacje, uszczelniacze, kleje uniwersalne, kleje do parkietu, chemiczne kotwy, masy uszczelniające, taśmy kalenicowe i wiele  innych.