Czym pokryć dach tarasu?

?>

Już wkrótce wiosna pierwszymi ciepłymi dniami zachęci nas do przebywania na świeżym powietrzu. W związku z tym wiele osób zastanawia się, jak zaaranżować przydomową przestrzeń. Bez wątpienia jednym z najważniejszych elementów jest chroniące przed słońcem stałe zadaszenie tarasu. Na jaki rodzaj zadaszenia warto się zdecydować? Podpowiadamy w naszym artykule.

Pergola – idealne zadaszenie tarasu

Pergola tarasowa FIT 8500 to świetne i funkcjonalne rozwiązanie, które odpowiada na wszelkie potrzeby domowników. Takie nowoczesne pergole wyposażone są w system, umożliwiający automatyczne składanie markizy. Nikogo nie trzeba przekonywać, jaki daje to komfort. Nie bez znaczenia jest również modernistyczny design, który świetnie dopełnia przestrzeń przydomową i wpasowuje się w elewację budynku. Stabilna konstrukcja wykonana jest z trwałego aluminium. Ciekawa jest również opcja łączenia poszczególnych pergoli w większe zadaszenia tarasu. Jeśli zatem zapragniesz osłonić większą przestrzeń i stworzyć komfortowe miejsce do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi – po prostu dokupisz kolejny moduł pergoli. Tego typu nowoczesne pergole cechują się dużą wytrzymałością; osłonią przed promieniami w słoneczne dni, a podczas deszczowej aury zapewnią suche schronienie na tarasie.

Czym pokryć dach tarasu?

Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie i dopasuje zadaszenie do stylu architektonicznego domu. Alternatywą dla zadaszenia z tworzyw sztucznych jest na przykład drewniane zadaszenie tarasu. Trzeba jednak pamiętać, że drewno jest dość wymagające w zetknięciu z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Co za tym idzie – wymaga odpowiedniego zabezpieczenia i konserwacji. Świetnie dopełni jednak przestrzeń domu w stylu klasycznym czy rustykalnym. Stworzy prawdziwy sielski obrazek.

Na rynku dostępne jest również szklane zadaszenie tarasu. Będzie pasować do elewacji budynku w stylu nowoczesnym. Dopełni proste geometryczne bryły. Zaletą tego rozwiązania jest z pewnością przepuszczalność światła. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, by zastosowany materiał był najwyższej jakości – musi to być szkło hartowane, klejone, o bardzo wysokich parametrach wytrzymałościowych. Tylko takie rozwiązanie zapewni bezpieczeństwo i trwałość.

Kolejnym rozwiązaniem jest zadaszenie wykonane z poliwęglanu komorowego. Zadaszenie tarasu z poliwęglanu to stosunkowo nowa opcja, jednak zyskująca na popularności. Gotowe zadaszenia ma formę konstrukcji z elementami z transparentnego plastiku (o połowę lżejszego od szkła) i znacznie bardziej odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Warto wiedzieć, że w przypadku uszkodzenia można jednak wymienić pojedynczą płytę, bez konieczności wymiany całego zadaszenia.