Dla kogo nada się lodówka Samsung podwójna, czyli parę słów o lodówkach Side by Side

?>

Lodówka Samsung podwójna to rozwiązanie dla wszystkich, którym zdarza się narzekać na brak miejsca w chłodziarce czy zamrażarce. Jej obecność może się okazać nieoceniona w domu, gdzie mieszka duża rodzina, ale powinni docenić ją także posiadacze wąskich kuchni. Czym dokładnie jest dwudrzwiowa lodówka Samsug, czy lodówka Side by Side do zabudowy to dobry pomysł i dla kogo takie rozwiązanie może się okazać najlepsze? Za chwilę odpowiemy na wszystkie te pytania, więc zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu.

Lodówka Samsung podwójna – czym jest Side by Side?

Dwudrzwiowa lodówka Samsung to inaczej lodówka Side by Side. To rozwiązanie charakteryzuje się nietypowym względem innych lodówek ułożeniem drzwi. W klasycznej lodówce mamy do czynienia z zamrażarką najczęściej w dolnej części urządzenia, natomiast w lodówkach Side by Side mogą być umieszczone w bocznej części lodówki. Tym samym lodówka staje się dwudrzwiowa w pełnym tego słowa znaczeniu i możemy otwierać je podobnie do przykładowo bramy wjazdowej czy drzwiczek w półkach.

Lodówka Samsung podwójna może być także zbudowana inaczej. Czasami spotyka się takie rozwiązanie, które polega na powiększeniu komory lodówki i pozostawieniu zamrażarki w klasycznym miejscu. Dzięki temu drzwi dalej otwierają się w nietypowy sposób, ale prowadzą jedynie do wnętrza chłodziarki, natomiast zamrażarka zostaje w tym samym miejscu bez żadnych modyfikacji.

Lodówka Side by Side – do zabudowy czy wolnostojąca?

Lodówka Side by Side do zabudowy może być świetnym pomysłem dla tych, którym zależy na utrzymaniu w kuchni odpowiedniego minimalizmu. Niestety, jeśli zdecydujemy się na takie wyjście, musimy mieć świadomość, że lodówki Side by Side do zabudowy przeważnie są nieco droższe niż ich wolnostojące odpowiedniki.

Dwudrzwiowa lodówka Samsung – o czym pamiętać, kiedy planujemy rozkład kuchni?

Lodówki Side by Side mają ogromną ilość zalet – wygodę, nowoczesny design, nietypowe otwieranie drzwi czy sporą przestrzeń na produkty spożywcze. Należy jednak pamiętać, że nie ma idealnych urządzeń, natomiast za wszystkie korzyści płynące z lodówki Side by Side przyjdzie nam zapłacić przestrzenią, jaką zajmuje. Z uwagi na nietypowy design lodówek Side by Side, ich rozmiary przekraczają rozmiary klasycznych lodówek. W jaki sposób postawić dwudrzwiową lodówkę w niewielkiej kuchni?

Na samym początku musimy pamiętać o tym, że lodówki Side by Side nie można ustawić bezpośrednio przy ścianie. Wiąże się to nie tylko z koniecznością zapewnienia jej odpowiedniej wentylacji, ale także z tym, że nie pozwoli nam to odpowiednio otwierać drzwi.

Jeśli nasza kuchnia jest dosyć wąska, to lodówka Side by Side świetnie się tam odnajdzie. Jest to związane z tym, że jej drzwi są krótsze na długość, niż ma to miejsce w wypadku większości standardowych chłodziarek.

W porównaniu do wielkiej ilości zalet, jakie może zaoferować nam dwudrzwiowa lodówka Samsung, to konieczność wygospodarowania na nią nieco więcej przestrzeni nie jest tak uciążliwa. Pamiętajmy o tym, że w zamian za centymetry kwadratowe mieszkania otrzymujemy bardzo funkcjonalne urządzenie, które powinno nam znacznie ułatwić codzienne obowiązki.