Do czego służy ciepły montaż okien?

?>

Okna są jednym z kluczowych elementów domu odpowiadających za jego efektywność energetyczną, dlatego warto z dużą rozwagą podejść do wyboru sposobu ich montażu. Bardzo pomocne w tym przypadku mogą się okazać fachowe porady profesjonalnych budowlańców na co dzień zajmujących się instalacją stolarki okiennej i w związku z tym posiadających o niej sporą wiedzę. Wielu z nich zamiast tradycyjnego, jednowarstwowego montażu poleca trójwarstwowy, ciepły montaż okien – przyjrzyjmy się więc bliżej tej technice.

Co daje ciepły montaż okien?

Ciepły montaż okien służy do modernizacji starych oraz optymalizacji nowych budynków. Dzięki niemu możemy łatwo, a przy tym skutecznie zadbać o energooszczędność domu, który w innym wypadku generowałby straty cieplne rzędu 20% – tyle mniej więcej ciepła ucieka zazwyczaj przez nieszczelne okna. Potrójna warstwa izolacji gwarantuje pełną szczelność stolarki okiennej, a co za tym idzie, również minimalizację potencjalnych strat cieplnych do zera, co przekłada się nie tylko na większy komfort użytkowania budynku, zwłaszcza zimą, ale też zmniejsza koszty jego eksploatacji, bo redukuje wydatki przeznaczane na dogrzewanie pomieszczeń.

Jednocześnie ciepły montaż okien przedłuża ich żywotność, ponieważ chroni je przed szkodliwym działaniem wilgoci, zapobiegając w ten sposób rozwojowi pleśni i zniekształceniom w ich strukturze. Poza tym ten system instalacji ma jeszcze jedną zaletę: zapewnia całkiem niezłą izolację akustyczną. Decydując się na ciepły montaż okien, możemy liczyć na redukcję hałasu z zewnątrz o około 60 dB.

Jak wykonuje się taki montaż?

Jak wspomnieliśmy, na ciepły montaż okien składają się trzy warstwy. Pierwsza to montowana od wewnątrz taśma paroszczelna, chroniąca przed wnikaniem wilgoci. Druga to znana z tradycyjnego montażu pianka poliuretanowa, jej zadaniem jest dokładne wypełnienie szczelin i utworzenie efektywnej bariery termicznej (oraz akustycznej). Trzecia warstwa natomiast to montowana od zewnątrz taśma paroprzepuszczalna, odprowadzająca nadmiar wilgoci. Precyzyjne i solidne ułożenie tych trzech warstw wymaga sporych umiejętności i wprawy, dlatego zwykle zleca się to zadanie fachowcom jak domszczelny.pl, ale jeśli ktoś czuje się wystarczająco kompetentny, by podjąć się go samodzielnie, oczywiście może to zrobić wspomagając się video tutorialami dostępnymi w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *