Jak przechowywać rzeczy w małym mieszkaniu?

?>

Większość właścicieli małych mieszkań boryka się z problemem ograniczonej przestrzeni. Trudno pomieścić czteroosobową rodzinę z całym jej dobytkiem na 50 metrach kwadratowych. Nie jest to jednak niemożliwe. Czasem wystarczą odpowiednie szafy do przedpokoju, łóżko z kufrem i kilka innych praktycznych rozwiązań. Z naszego artykułu dowiesz się, jak „ogarnąć” małą przestrzeń.

Jakie szafy do małego mieszkania?

Kluczem do sukcesu jest wykorzystanie każdej dostępnej przestrzeni. Wiele osób stawiając na tanie rozwiązania nie czerpie korzyści z każdego metra kwadratowego swojego mieszkania. Szafy do przedpokoju, sypialni oraz innych pomieszczeń powinny przede wszystkim sięgać samego sufitu. Ewentualnie muszą pozostawiać taką lukę pomiędzy szczytem szafy a sufitem, by móc tam jeszcze ułożyć jakieś dodatkowe rzeczy. Poza tym szafami warto zabudować każdą dostępną wnękę. Masz do dyspozycji niewielki korytarz? No ale z pewnością zmieszczą się w nim specjalne, wąskie szafy do przedpokoju. Nad telewizorem pozostała niewykorzystana ściana? Sięgnij zatem po moduły nowoczesnej meblościanki. Przy pomocy praktycznych szaf można też wydzielać poszczególne pomieszczenia. W ten sposób w otwartej przestrzeni oddzielić na przykład kuchnię od jadalni, kuchnię od salonu albo salon od korytarza.

Inne przestrzenie do przechowywania

Nie tylko szafy do przedpokoju, salonu i sypialni stworzą dodatkowe miejsce do przechowywania naszego dobytku. Jednocześnie warto wykorzystać miejsca niepozorne. Łóżko można na przykład kupić w wariancie z dodatkowym kufrem pod materacem. To ogromna przestrzeń, która pomieści naprawdę wiele elementów, w tym chociażby zimowe ubrania albo inne, rzadziej wykorzystywane rzeczy. Popularne są także kanapy z szezlongiem i dodatkowym kufrem pod nim. Najczęściej otwierają się wygodnie i nie wymagają do tego szczególnie dużo siły, więc można w nich schować nie tylko pościel dla gości, ale jednocześnie wiele rzeczy codziennego użytku. Funkcję przechowywania ma też wiele puf i foteli, a nawet niektóre stoły.

Jak znaleźć idealne meble?

Kupując meble do małego mieszkania należy zatem zwrócić uwagę na ich funkcjonalność. Być może będą odgrywały nie tylko rolę siedziska, ale jednocześnie praktycznego schowka. Poza tym należy stawiać na meble wykonane z trwałych i niezawodnych materiałów. Takie szafy do przedpokoju, sypialni czy salonu oferują zaufani producenci. Finalnie nie można zapominać o wyglądzie mebli. Muszą się wpasowywać w styl wnętrza. Wiele jest szaf, kanap, komód i innych elementów idealnie komponujących się w z pomieszczeniami w stylu glamour, skandynawskim, industrialnym i wieloma innymi.