Jaka lampa do salonu w stylu glamour?

?>

Styl glamour w ostatnich latach zyskał dużą popularność. Wiele osób decyduje się właśnie na taką aranżację swojego domu lub mieszkania. Jednym z kluczowych elementów dla tego stylu są natomiast odpowiednie lampy. Dodają one bowiem właściwego dla niego blasku i stylu. Jak zatem wybrać odpowiedni model? Które lampy do salonu wiszące sprawdzą się najlepiej? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Czym charakteryzuje się styl glamour?

Tak naprawdę styl glamour jest bardzo niejednoznaczny i często stanowi duże wyzwanie nie tylko dla profesjonalnych projektantów wnętrz, ale również amatorów. Budzi też często skrajne emocje. Dla jednych jest bowiem synonimem elegancji i luksusu, a dla innych kiczu i przesady. Słowo „glamour” oznacza blask, splendor, czar oraz urok i takie właśnie powinny być pomieszczenia urządzone w tym stylu. Powinny fascynować, wprowadzać pewną tajemnicę, a jednocześnie zachwycać bogactwem i swoistą ekstrawagancją. Gdzie szukać inspiracji? Najlepiej kierować się stylem hollywoodzkich gwiazd z lat 40 i 50. Jeżeli pomyślimy o strojach i sposobie bycia Audrey Hepburn albo Grace Kelly, to zrozumiemy w czym tkwi sekret stylu glamour. Wnętrza urządzone w tym stylu powinny być zatem przepełnione masywnymi i bogato zdobionymi meblami, różnymi teksturami, a także błyszczącymi dodatkami. Ten ostatni element zapewniają przede wszystkim dobrze dobrane lampy do salonu wiszące.

Jaka lampa do salonu w stylu glamour?

Lampy do salonu wiszące prezentujące styl glamour powinny być przede wszystkim bardzo ozdobne. Genialnym rozwiązaniem jest umieszczenie w nich kryształów albo elementów dających lustrzany efekt. Świetnie sprawdzają się też modele w typowej dla stylu glamour kolorystyce. Polecamy w szczególności warianty fioletowe, różowe, purpurowe oraz turkusowe. Nie zaszkodzi jednak również połączenie czerni i bieli, które również doskonale uzupełnia wnętrze w stylu glamour. Ważne żeby w tej wariacji barw i faktur zachować elegancję i dobry smak. Glamour to bowiem przepych, ale z umiarem. Urządzając wnętrze w stylu glamour należy trzymać się podstawowych zasad, czyli między innymi nie mieszać bogato zdobionych mebli z dużą liczbą dodatków. Nie należy wprowadzać też do pomieszczenia zbyt dużej liczby kolorów. Dwie trzy różne barwy to absolutne maksimum. Do już bogato urządzonych wnętrz polecamy zatem proste, czarne, wiszące lampy oraz ozdobne, a do pomieszczeń, które mogą być jeszcze nieco „podkręcone” będą idealnie pasowały duże i ozdobne żyrandole.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Kupując lampy do salonu wiszące należy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Chodzi w szczególności o to, by nie zmieniały z czasem koloru pod wpływem światła. Warto też wybierać modele, które można łatwo czyścić z kurzu. Ten element jest szczególnie istotny przy lampach w kolorze czarnym, na których szybko widać brud.