Kabina prysznicowa szklana – czy warto na nią postawić?

?>

Kabina prysznicowa szklana to coraz chętniej wybierany element wyposażenia łazienki, nic w tym dziwnego – szkło jest bowiem niezwykle eleganckie, nowoczesne i pozwala optycznie powiększyć niewielką przestrzeń. Czy jednak za wyglądem idą względy praktyczne? Można się bowiem spotkać z opinią, że szkło nie nadaje się do domów z małymi dziećmi, a w dodatku jest trudne w utrzymaniu czystości. Rozprawiamy się z mitami na temat szklanych kabin prysznicowych.

Kabina prysznicowa – szklana czy plastikowa?

Plastikowe konstrukcje kuszą ceną, szybkim montażem i dużą dostępnością różnych modeli, ale niestety na tym kończą się zalety tego rozwiązania. Do wykonania drzwi i ścianek kabiny projektanci stosują surowiec zwany polistyrenem, materiał ten jest znacznie mniej trwały niż szkło hartowane. Dodatkowo na łączeniach i ściankach z plastiku łatwo odkłada się osad wapienny i inne zabrudzenia.

Kabina prysznicowa szklana jest droższą opcją, ale będzie służyła użytkownikom przez cały okres zamieszkania w niezmienionej formie. Szkło hartowane wykorzystywane do produkcji drzwi przechodzi proces laminacji, co oznacza, że konstruktorzy łączą ze sobą dwie tafle szklane za pomocą folii ze specjalnym klejem.

Dzięki takim zabiegom uzyskana tafla szkła odznacza się dużą wytrzymałością na stłuczenia, a nawet jeśli dojdzie do pęknięcia szyby, ta nie rozbije się na drobne, ostre elementy, tylko pozostanie w ryzach, przyklejona do folii. Co więcej, szklana kabina prysznicowa może być pokryta specjalną powłoką, która utrudnia osadzanie się kamienia i brudu, tym samym ułatwiając jej czyszczenie.

Szklana kabina prysznicowa – połączenie elegancji i funkcjonalności

Kabiny szklane prysznicowe mogą być wykonane w rozmaitych wariantach, klienci wybierają m.in. rodzaj tafli, np. przezroczystą, mleczną bądź z nadrukowanym ornamentem. Do wyboru klientów pozostaje również kształt prysznica – może występować w wersji narożnej, pięciokątnej lub prostokątnej. W dużych łazienkach pięknie będą się prezentować kabiny wolnostojące.

Kolejnym elementem, nad którym warto się zastanowić, jest rodzaj drzwi do kabiny szklanej prysznicowej. Na rynku dostępne są drzwi przesuwane, które świetnie sprawdzą się na małych powierzchniach, drzwi otwierane do zewnątrz lub kabiny dwuskrzydłowe. Dużą popularnością cieszą się również minimalistyczne i estetyczne płaskie brodziki prysznicowe.

Kabiny szklane prysznicowe od Prolinea – jakość, na którą zasługujesz

Szukasz trwałych i nowoczesnych rozwiązań dla Twojego domu? Sięgnij po usługi marki Prolinea – pioniera aranżacji i dodatków produkowanych ze szkła hartowanego. Warto podkreślić, że używany surowiec przeszedł testy wytrzymałości i otrzymał certyfikat jakości od Instytutu Szkła i Ceramiki w Krakowie, poświadczający o bezpieczeństwie użytkowania. Ponadto Prolinea zajmuje się całościową obsługą zamówienia – od stworzenia niebanalnego projektu dostosowanego do Twoich potrzeb, przez produkcję solidnych elementów, aż po precyzyjny montaż w miejscu docelowym.

Wejdź na stronę firmy i zapoznaj się ze szczegółami oferty https://prolinea.eu/oferta/kabiny-prysznicowe. Możesz mieć pewność, że otrzymasz dokładnie taką szklaną kabinę prysznicową, o jakiej marzysz.