Kilka sposobów na gustowne przyozdobienie stołów restauracyjnych

?>

Lokale gastronomiczne przeważnie nie przykładają zbyt dużej uwagi, do tego, jak wyglądają ich stoły. Wystarczą jednak świeczniki szklane kryształowe lub niewielki wazonik z kwiatami, by nastrój w restauracji stał się o wiele przyjemniejszy. Poniżej zapoznasz się z kilkoma sposobami na aranżacje stołów, które przypadną gościom do gustu.

Klasyka szklanych świeczników, która sprawdza się zawsze

Jest jedna podstawowa zasada, o której trzeba pamiętać, planując dekorację stołów. Wszelkie ozdoby nie mogą zasłaniać klientom drugiej osoby, a do tego powinny być na tyle małe, by nie zajmować na blacie zbyt wiele miejsca. Na pierwszy rzut oka nie masz w takiej sytuacji zbyt wiele przestrzeni do popisu, jednak wystarczy niewielki świecznik szklany kryształowy oraz zwykła, gruba, biała świeca. Taką kompozycję możesz przyozdobić delikatnymi kwiatami, ale jeśli zdecydujesz się na ten element, pamiętaj, że muszą to być cięte rośliny, a nie sztuczne róże czy tulipany.

Plastikowe pąki niestety nie dodają klasy, a wręcz przeciwnie – są kiczowate i tandetne. Świeczniki szklane kryształowe możesz ustawiać także w większych kompozycjach. Będą się one dobrze prezentować np. w towarzystwie wazoników. Poza tym koniecznie musisz pamiętać o serwetkach. Najlepsze będą modele wykonane z tkaniny, ale papier dobrej jakości również zda tu egzamin.

Szkalna kompozycje na stołach weselnych

Restauracje często organizują imprezy okolicznościowe jak chrzty, komunie czy nawet wesela. Takie okazje wymagają odpowiednich ozdób. Tu nie wystarczy skromny wazonik z jedną różą. W takiej sytuacji dobrze sprawdzą się obszerne, ale niskie kompozycje kwiatowe połączone z przyjemnym dla oka światłem świec. Świeczniki szklane kryształowe różnej wysokości będą ładnie migotać pomiędzy kolorowymi pąkami oraz intensywnie zielonymi listkami.

Takie zestawienie zazwyczaj nie wymaga już dodatkowych elementów, jednak jeśli klienci chcą bogatej wersji aranżacji stołu, możesz zaproponować złote sztućce i inne akcesoria ze zdobieniami w tym kolorze. Taki zabieg doda całości odrobiny stylu glamour. Warto też pamiętać, że tak wyrazista barwa nie lubi konkurencji, dlatego najlepiej postawić w tym przypadku na tło białego obrusu. Wybierając natomiast same kwiaty i świeczniki szklane kryształowe, możesz zaszaleć z kolorem tkaniny.

Dekorowanie stołów nie jest trudne. Ważne, by pamiętać o odpowiednich proporcjach ozdób w stosunku do blatu oraz o tym, by dobrać odpowiednie elementy do konkretnej okazji. Dzięki niepozornym detalom jak np. świecznik, lokal nabierze o wiele przyjemniejszego charakteru, a klienci będą chętniej spędzać w nim czas.