Lodówki Side by Side – co należy wiedzieć, zanim wybierzesz taką chłodziarkę?

?>

Lodówki Side by Side to typ chłodziarek, który wyróżnia się na tle innych urządzeń do przechowywania żywności swoimi rozmiarami oraz rozstawem drzwi. Czy takie rozwiązanie będzie odpowiednie dla dużej ilości domowników? Czy lodówka dwudrzwiowa potrzebuje znacznie więcej prądu niż jej klasyczna wersja? Jakie są zalety lodówek Side by Side? Odpowiedzi na te pytania możesz sprawdzić w tym artykule – zobacz, czy duża chłodziarka to opcja dla Ciebie!

Lodówki Side by Side – parę informacji ogólnych

Lodówki Side by Side to chłodziarki inne niż wszystkie. To, co je wyróżnia, to między innymi dwoje drzwi, dzięki którym urządzenie przypomina w otwieraniu bardziej szafę niż lodówkę. Warto jednak zauważyć, że różnica pomiędzy modelem Side by Side i klasyczną lodówką dotyczy nie tylko samego rozstawu drzwi, ale także tego, co się kryje za nimi. Po jednej stronie będziemy mogli zobaczyć komorę chłodziarki, natomiast po drugiej komorę zamrażalnika, co jest zdecydowanie bardziej praktycznym wyjściem, niż mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka.

Na rynku można znaleźć także inne modele lodówek dwudrzwiowych niż lodówki Side by Side, jednak nie będziemy się dzisiaj na nich skupiać. Zamiast tego sprawdźmy, co zamrażalnik po jednej, a lodówka po drugiej stronie może zaoferować swojemu użytkownikowi i dlaczego to rozwiązanie, które będziesz mógł docenić.

Pojemność lodówek Side by Side

Zdecydowanie największą zaletą lodówek Side by Side jest pojemność, jaką będą mogły Ci one zaoferować. Bez większych kłopotów zmieścisz do nich nawet przedświąteczne zakupy i co więcej, będziesz mógł mieć do nich znacznie łatwiejszy dostęp, niż miałoby to miejsce w przypadku, gdyby Twoja lodówka była modelem Combi z zamrażalnikiem na dole. Jak to jest możliwe?

Należy pamiętać, że lodówka Side by Side to nie tylko większe gabaryty, ale także nieco inne proporcje. Te modele są szersze i głębsze niż inne lodówki, ale przy okazji są także niższe. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mógł poustawiać swoje ulubione produkty dokładnie tak, jak będzie Ci to odpowiadało –sięgniesz po nie bez schylania czy konieczności dostawiania stołka.

Warto zauważyć, że lodówka Side by Side może być wyposażona w dodatkowe rozwiązania, które jeszcze bardziej poprawią jej użyteczność. Przykładem może być tutaj marka Samsung i opcja SpaceMaxTM, która sprawi, że ścianki lodówki będą jeszcze cieńsze, a Ty zmieścisz w jej środku jeszcze więcej.

Lodówka dwudrzwiowa a pobór prądu – czy jest się czego bać?

Niektórzy mogą obawiać się lodówek dwudrzwiowych ze względu na to, że pobierają one więcej prądu niż lodówki Combi. Oczywiście jest to prawda, gdyż muszą one chłodzić większą powierzchnię, jednak w dalszym stanowią atrakcyjne rozwiązanie. Dlaczego?

Lodówki Side by Side nie potrzebują aż tyle energii, ile może Ci się wydawać. Udało się to osiągnąć dzięki połączeniu ze sobą różnych rozwiązań technologicznych – właściwej izolacji, zaawansowanemu kompresorowi, czy technologii Metal Cooling, która dodatkowo je wspomaga.

 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.