Mała łazienka na poddaszu

?>

Mała łazienka na poddaszu to pomieszczenie, które pozornie stanowi ogromne wyzwanie aranżacyjne. Okazuje się jednak, że szczególne parametry wnętrza mogą stanowić jego niekwestionowany atut i niewyczerpane źródło inspiracji. Jak urządzić taką strefę, aby była funkcjonalna i oryginalna? Jakie wyposażenie łazienek sprawdzi się najlepiej pod skosami? Które akcesoria łazienkowe sprawdzą się w tym przypadku? Skorzystaj z poniższych podpowiedzi.

1. Łazienka na poddaszu – jak ją urządzić? Podstawowe zasady

2. Z wanną czy z prysznicem?

3. Sprytne triki na zakamarki

Szeroki asortyment mebli i nowoczesne wyposażenie łazienki sprawiają, że funkcjonalne urządzenie nawet niewielkiego i trudno ustawnego pomieszczenia może być łatwiejsze niż myślisz. Sprawdź garść pomysłów na: https://www.salonyhoff.pl/wyposazenie-lazienek/.

Łazienka na poddaszu – jak ją urządzić? Podstawowe zasady

Decydując się na urządzenie łazienki na poddaszu, warto przede wszystkim dobrze przemyśleć możliwości. Metraż pomieszczenia nie przekłada się przecież na faktycznie dostępne miejsce. Spady poniżej 180 – 190 cm wysokości sprawiają, że dany obszar przestaje być wygodny w zwykłym użytkowaniu, dlatego właśnie tam powinny znaleźć się przemyślane meble łazienkowe, systemy przechowywania i dostosowane do tych szczególnych okoliczności oferowane wyposażenie łazienek.

Chociaż aranżacja takiego wnętrza wydaje się trudna, szeroki asortyment produktów sprawia, że obecnie nie ma rzeczy niemożliwych. Producenci prześcigają się w pomysłach, proponując specjalne kabiny i drzwi prysznicowe ze ściętą obudową oraz obniżone wanny. Jeśli skosy są szczególnie niskie, armaturę i baterie łazienkowe można zamocować na specjalnych samonośnych stelażach. Możliwości są nieograniczone.

Z wanną czy z prysznicem?

Dla wielu osób jedyny słuszny wybór do małej łazienki stanowi kabina prysznicowa, jeśli jednak marzysz o wannie – także jest to możliwe. O czym warto wiedzieć, planując wymarzone miejsce do kąpieli?

Urządzanie łazienki wymaga dokładnego sprawdzenia jej wymiarów. Nie inaczej jest w tym wypadku. Oryginalna wanna to idealny sposób na wykorzystanie przestrzeni pod skosem, a jednocześnie nadanie wnętrzu wyjątkowego charakteru. Osoba siedząca w wannie powinna mieć do dyspozycji ok. 110 cm, licząc od podłogi, oraz 190 cm wysokości przed wanną, co pozwoli jej na wygodne wyjście z kąpieli.

Świetnym pomysłem do łazienek pod skosami są także brodziki prysznicowe z dopasowaną kabiną. Jeśli dysponujesz kącikiem lub wnęką o minimalnych wymiarach, warto skorzystać z takiej możliwości. Kabiny prysznicowe należy sytuować w taki sposób, by móc swobodnie wejść do środka – konieczność schylania głowy jest wykluczona.

Sprytne triki na zakamarki

W niewielkiej przestrzeni szczególnie istotne jest miejsce do przechowywania. Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć minimalistyczny salonik kąpielowy czy podstawowe pomieszczenie sanitarne, musisz przecież pomieścić gdzieś kosmetyki, ręczniki, środki czystości. Opcji jest kilka: do twojej dyspozycji są sprytne meble modułowe oraz szafki na wymiar. Możesz wykorzystać zakamarki, w sąsiedztwie których zlokalizowane są stelaże podtynkowe, oraz całą wysokość ścian. Wybrane produkty dopasuj do stylu łazienki – tak, aby całość pozostała spójna.

Wnętrze optycznie zyska na przestrzeni dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu świateł i luster. Zwłaszcza większe formaty tafli pozbawione ram sprytnie wtapiają się w aranżację, dając złudzenie większego metrażu. Okrągłe i obłe kształty pozwolą wizualnie złagodzić ostrość linii i dodadzą całości finezji.