Na jakie cechy mebli sklepowych warto zwrócić uwagę, wybierając je do własnego lokalu?

?>

Meble sklepowe są wyjątkowym rodzajem mebli, który ma pomóc w wyeksponowaniu asortymentu w zachęcający sposób. Z tego powodu muszą być bardzo skrupulatnie dobrane, aby pomagały klientom w zakupach. Na jakie ich cechy musisz w takim razie zwrócić uwagę, by dobrze urządzić swój lokal? Podpowiadamy!

Stabilne i wytrzymałe

Meble sklepowe powinny przede wszystkim odznaczać się konstrukcją, która zapewni im bezpieczeństwo przez wiele lat użytkowania w intensywny sposób. Zakładając sklep, należy brać pod uwagę, że towary wykładane na półkach mebli będą miały swoją konkretną wagę. Obciążenie to nie powinno przekraczać możliwości danego mebla, ponieważ mogłoby to grozić jego zniszczeniem, na przykład wypaczeniem lub wręcz złamaniem blatu, półki czy nóżek.

Meble sklepowe muszą być też niezwykle stabilne. Wielu klientów opiera się o nie przypadkowo podczas dokonywania zakupów, a i pracownicy sklepu nierzadko to robią, na przykład w trakcie układania nowego asortymentu na półkach. Ich zachowanie nie powinno mieć wpływu na stabilność szafek z asortymentem i nigdy nie może spowodować ich przewrócenia.

Dlatego też decydując się na zakup nowego wyposażenia, przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na jego konstrukcję. Wszelkiego rodzaju wzmocnienia, metalowe elementy lub też konstrukcja z solidnego, litego drewna powinny wzbudzać u ciebie zaufanie i sugerować, że właśnie tego rodzaju meble będą dla ciebie najlepsze.

Jakie meble muszą się u ciebie znaleźć?

Każdy lokal ma swoje konkretne rozmiary, co musisz brać pod uwagę już podczas planowania zakupu mebli oraz dodatkowych akcesoriów. Na ograniczonym obszarze musisz bowiem zmieścić meble niezbędne sprzedawcom, jak lada, miejsce do pakowania (i przechowywania opakowań), dodatkowe półki i stojaki czy choćby krzesełka.

Oprócz nich większość miejsca zajmą meble sklepowe, które prezentują asortyment dostępny w twoim sklepie. Będą to przede wszystkim szafki z półkami, różnego rodzaju stoliki, a także specjalne gondole z wieszakami, które pomogą w ładnym wyeksponowaniu ubrań. Być może zdecydujesz się także na wystawienie manekinów lub miejsc do siedzenia, które pomogą twoim klientom w przymiarkach i zastanowieniu się nad zakupem.

Idealnie dobrane meble będą doskonale pasować do siebie nawzajem oraz do całego pomieszczenia. Będziesz mógł je dobrze rozmieścić, co sprawi, że pomieszczenie nie będzie miało niewykorzystanych luk, a jednocześnie pozostanie przejrzyste i zachęcające do zakupu.

Wygoda użytkowania

Meble sklepowe muszą być wygodne i dobrze dopasowane do asortymentu, który posiadasz. Nie może zdarzyć się, że półki są zbyt małe, stoliki zbyt ciasne, albo rozmieszczenie asortymentu nie pozwala na jego dobrą prezentację. Dlatego też przyjrzyj się każdemu rodzajowi mebli dokładnie, rozpatrując, czy w twoim lokalu sprawdzi się jako rzecz funkcjonalna. Jeśli nie, powinieneś z niego zrezygnować, nawet jeśli ładnie wygląda.