Ponadczasowa klasyka, czyli meble drewniane do sypialni

?>

Nasze domostwa i przestrzenie mieszkalne od setek lat wypełniane są drewnianymi meblami. Nic dziwnego – są one symbolem wytrzymałości, solidności, ale i natury. Przy odpowiedniej dbałości i konserwacji mogą przetrwać długie lata i stać się rodzinną pamiątką przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Bardzo dobrze ocieplają wnętrze nadając mu przytulności i domowego charakteru, dlatego chętnie umieszczane są szczególnie w pomieszczeniach sypialnianych. Polujesz obecnie na meble drewniane do sypialni? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, w jakim klimacie wystroju odnajdą się najlepiej.

W jakim stylu kupować meble drewniane do sypialni?

Drewno jest materiałem, które cechuje nie tylko wytrzymałość, ale i pewnego rodzaju uniwersalność. Wykonane z niego meble pasują do aranżacji pomieszczeń zaplanowanych w różnych stylach, dzięki czemu np. drewniane szafki nocne odnajdą się zarówno w stylu boho, który obecnie święci triumfy, jak i z pewnością wpasują się w bardziej nowoczesny trend, który będzie popularny za 5 lat. Wybierając meble drewniane do sypialni powinniśmy przede wszystkim skupić się na tym, w jakim stylu chcemy urządzić pomieszczenie na ten moment. Aktualnie w pokojach o takim charakterze króluje styl skandynawski, który skupia się na nawiązywaniu do natury i harmonii – drewniane elementy pasują więc idealnie.

Świetnie nadadzą się one także w bardziej nowoczesnych (np. loftowych) sypialniach przełamując surowość dominującego tam minimalizmu i czerni. Drewniane meble mogą występować w różnych, naturalnych odcieniach brązu, ale i być pomalowane, np. na biały kolor, który stanowi podstawę stylu rustykalnego. Biała szafa z ozdobnymi klamkami i nóżkami to jego kwintesencja, dlatego stawiając na meble drewniane do sypialni w wiejskim charakterze,  warto zaopatrzyć się w tego typu miejsce do przechowywania.

Z czym dobrze współgrają meble drewniane do sypialni?

W tym przypadku uniwersalność również odgrywa ważną rolę, ponieważ meble drewniane do sypialni pasują do dodatków w różnych stylach i kolorach. Podczas aranżowania pomieszczenia punktem wyjścia powinien być sam odcień mebli – jeśli jest on dosyć ciemny, warto postawić na dodatki w jasnych barwach, dzięki którym pokój nabierze odrobiny lekkości. Przykładowo do łóżka wykonanego z drewna w kolorze głębokiego brązu dobierz kremową lub białą pościel. Wszelkiego rodzaju brązy (a szczególnie te ciemniejsze) bardzo dobrze współgrają również z granatem, więc taką łóżkową kompozycję można przełamać poduszką ozdobną w tym kolorze.

Na ciemnej komodzie postaw beżową wazę i umieść w niej delikatną kompozycję kwiatową, która będzie stanowić świetny kontrast. Staraj się jednak ograniczać ilość dodatków na tego typu meblach – gdy jest ich zbyt dużo, pomieszczenie może wizualnie przytłaczać. Z kolei jasne meble drewniane do sypialni będą dobrze współpracować zarówno z dodatkami w ciemnych, jak i jasnych kolorach. Jeśli struktura drewna jest wyraźnie widoczna sugerujemy wybór elementów bez wzorów, natomiast gdy komoda czy łóżko znajdujące się w sypialni pomalowane są na jeden kolor, np. biały – możemy bardziej zaszaleć ze wzorami i postawić na nieco odważniejsze dodatki.