Ponadczasowe dekoracje z lameli pasujące do różnych wnętrz

?>

Lamele to wyjątkowe elementy dekoracyjne, ponieważ z jednej strony pozwalają odmienić wnętrza bez potrzeby przeprowadzania kosztownych i czasochłonnych remontów, a z drugiej nadają im ciepła oraz nowoczesnego charakteru. Podobnie jak w przypadku wielu innych elementów do aranżacji wnętrz, należy jednak korzystać wyłącznie z wysokiej jakości rozwiązań, aby nawet po wielu latach wciąż zachwycały swoim wyglądem. Tego typu lamele można znaleźć w ofercie lameo.pl – polskiego producenta, który od samego początku stara się dostarczać klientom najlepsze produkty w najlepszych cenach, aby mogli łatwo tworzyć wyjątkowe przestrzenie w swoich domach i mieszkaniach.

  1. Czym są lamele na ścianę?
  2. Dlaczego warto powiesić lamele dekoracyjne?
  3. Na co zwrócić uwagę wybierając lamele ścienne?
  4. Najpopularniejsze lamele drewniane pionowe
  5. Dlaczego warto kupować lamele na lameo.pl?

W dalszej części artykułu znajdziesz informacje na temat tego, czym właściwie są lamele ścienne, na co trzeba zwrócić uwagę, wybierając lamele dekoracyjne oraz do jakich wnętrz pasują takie elementy. Poznasz również zalety popularnej oferty sklepu lameo, gdzie dostępne są lamele odpowiednie do różnych wnętrz, przydatne akcesoria i inne produkty.

Drewniane lamele na ścianę w salonie

Drewniane lamele na ścianę w salonie

Czym są lamele na ścianę?

Zanim jednak przejdziemy do omawiania zalet tego rozwiązania, warto przypomnieć, czym są lamele na ścianę, które w ostatnim czasie są coraz częściej wybierane przez specjalistów od aranżacji wnętrz. To innowacyjne rozwiązanie dekoracyjne sprowadza się do pionowych lub poziomych listew. Najczęściej lamele ścienne wykonane są z drewna lub materiałów imitujących drewno (MDF, HDF). Pozwalają dodać przestrzeniom charakteru i nowoczesnego wyglądu, a do tego są bardzo łatwe w montażu.

Dlaczego warto powiesić lamele dekoracyjne?

Przyjęło się, że lamele oraz panele ścienne mają oryginalny i ładny wygląd, przez co warto je powiesić ze względu na estetykę. Jest to oczywiście prawda, ale nie można zapominać również o licznych funkcjach praktycznych. Odpowiednio rozłożone na ścianie mogą optycznie wpłynąć na proporcje mieszkania. W zależności od oczekiwanego efektu można na przykład wybrać pionowe listwy w celu wysmuklenia wnętrza lub poziome, aby je optycznie poszerzyć. Lamele ścienne w postaci paneli akustycznych pozwalają również poprawić akustykę w pomieszczeniach, a w szczególności komfort słuchowy w miejscach, gdzie występuje duży pogłos. Z tego powodu są chętnie wybierane również do biur.

Lamele do salonu w stylu eklektycznym

Lamele do salonu w stylu eklektycznym

Bez względu na to, czy ktoś chce wykorzystać lamele do poprawy akustyki, zamaskowania drobnych nierówności na ścianie, czy po prostu odmienić wystrój wnętrza, produkty z oferty lameo.pl na pewno spełnią jego oczekiwania. Zanim jednak przystąpisz do złożenia zamówienia, dowiedz się, co warto sprawdzić przed zakupem, aby dokonać trafionego wyboru.

Na co zwrócić uwagę wybierając lamele ścienne?

Wiele osób, zamawiając lamele drewniane na ścianę, zwraca uwagę przede wszystkim na to, ile kosztują lamele ścienne. Warto jednak pamiętać, że jest to zakup na lata, który powinien przede wszystkim dobrze komponować się z aranżacją wnętrza. Porządne lamele będą również odporne na drobne uszkodzenia mechaniczne. Należy zwrócić uwagę na kolor lameli oraz ich rodzaj.

Sam montaż jest bardzo prosty, więc niezależnie od tego, czy będą to drewniane lamele akustyczne, czy inne warianty, bez problemu poradzą sobie z tym nawet niedoświadczone osoby. Wykończenie wnętrza lamelami jest często wybierane przez tych, którzy chcą odmienić wystrój mieszkania lub domu, a jednocześnie uniknąć kosztownych remontów, które potrafią przeciągać się całymi tygodniami. Jedyną rzeczą, która jest potrzebna, aby można było powiesić lamele, jest mocny klej montażowy, a dodatkowe wskazówki można uzyskać zawsze od sprzedawcy.

Najpopularniejsze lamele drewniane pionowe

W sklepie lameo dostępne są zarówno standardowe rodzaje lameli, jak i akustyczne panele ścienne. Oba rodzaje cechują się szerokim wyborem kolorystycznym, dlatego pasują nawet do najbardziej wyszukanych i gustownie urządzonych wnętrz. W doborze najlepszego produktu pasującego do wystroju wnętrza pomogą próbki, które można zamówić na stronie sprzedawcy. Skorzystanie z takich próbek pozwala sprawdzić, jak na żywo prezentują się wybrane elementy dekoracyjne bez potrzeby ponoszenia kosztów związanych z zamówieniem ich po regularnej cenie.

Lamele - zabudowa mebli

Lamele – zabudowa mebli

Dużą popularnością wśród klientów wspomnianego sklepu cieszą się przede wszystkim lamele z kolekcji Standard, Mini, lamele ażurowe czy wspomniane panele akustyczne. Osoby, które nie chcą tracić czasu na dobieranie odpowiednich produktów na podstawie rodzaju lub koloru, mogą skorzystać z opcji szukania po przeznaczeniu. W takim przypadku klient może od razu zaznaczyć, czy interesują go lamele do salonu, sypialni, kuchni, łazienki, czy może do przedpokoju.

Dlaczego warto kupować lamele na lameo.pl?

Lamele na filcu, panele akustyczne drewniane i inne rodzaje lameli najlepiej kupować na Lameo.pl, co potwierdzają opinie zadowolonych klientów. Można tu uzyskać pomoc w doborze asortymentu i doradztwo związane z montażem. Najważniejsze jest jednak to, że sklep oferuje wyłącznie wysokiej jakości produkt, który doskonale prezentuje się na ścianach.