Praktyczny sufit dla każdego wnętrza

?>

Czy wiesz, jakie są najlepsze sposoby na ukrycie pod stropem różnego rodzaju instalacji, w tym elektrycznej i wentylacyjnej? Jak uzyskać optymalną akustykę pomieszczenia w oparciu o wykorzystanie stropu lub więźby dachowej w obiekcie budowlanym.

Sufit podwieszany jest lekką konstrukcją, którą lokalizuje się nieco poniżej stropu, żeby powstała określona przestrzeń technologiczna, czyli miejsce na różnego rodzaju instalacje. Często spotykany w obiektach użyteczności publicznej. Stosuje się je w obiektach biurowych, urzędach, pomieszczeniach o charakterze edukacyjnym i medycznym, jak też w placówkach handlowych oraz placówkach usługowych. Doskonale aranżują zarówno nowoczesne, jak i rewitalizowane wnętrza mieszkalne i hotelowe.

W architekturze wnętrz podczas renowacji i adaptacji obiektu budowlanego tego typu rozwiązanie stosuje się też w celu obniżenia wysokości pomieszczenia. Poza tym, jeśli zamierzamy tchnąć nowego ducha w stare pomieszczenia, to remontując je możemy wykorzystać do tego zarówno panele, jak i płyty gips-karton.

Sufit podwieszany często jest wykonany z płyt gipsowo-kartonowych marki Rigips, opartych na konstrukcji stalowej ocynkowanej. Całość rozwiązania mocowana jest do stropu wieszakami, a gdy strop nie istnieje, mocowana jest bezpośrednio do konstrukcji więźby dachowej.

Rozwiązanie podwieszanego sufitu wykonanego z płyt gips-karton Rigips tworzy doskonały sposób, dzięki któremu łatwo ukryjemy nierówności stropu i bez problemu zamaskujemy surowe płaszczyzny tego elementu konstrukcji budynku. Wybierając ten typ sufitu, możemy w prosty sposób izolować cieplnie lub znacznie poprawić komfort akustyczny całego pomieszczenia. Dodatkowym argumentem przemawiającym za podwieszoną konstrukcją jest możliwość zamontowania oświetlenia wpuszczanego.

Bardzo ważnym argumentem przemawiającym za takim rozwiązaniem, jak przy innych elementach suchej zabudowy Rigips, jest łatwa i szybka instalacja całego systemowego rozwiązania. Elementy są lekkie, więc z łatwością można je montować bez specjalistycznego sprzętu, podnośników, czy dźwigów. Sufit podwieszany nie jest też drogi, jeśli ponoszone koszty porównamy do innych rozwiązań. Najlepiej instalować nowy sufit, korzystając z opracowanych w tym celu rozwiązań systemowych. Specjaliści budowlani rekomendują system 4.05.24 od Rigips, będący lekką dwupoziomową konstrukcją krzyżową wykonaną z pojedynczej warstwy płyt g-k.

Systemy suchej zabudowy Rigips spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa dla technologii budowlanych. Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami podwieszane sufity są całkowicie niepalne, jak też są niekapiące, czyli nie stanowią zagrożenia podczas trwającego w pomieszczeniu pożaru.

Prezentowana metoda zagospodarowania przestrzeni pod stropem wpisuje się w szereg rozwiązań charakterystycznych dla sucha zabudowy, czyli systemu płyt i profili wykorzystywanych w adaptacji wnętrz pomieszczeń. Dostępne obecnie na rynku budowlanym profile mogą odróżniać się pomiędzy sobą różnymi cechami, typu grubość elementu, jego długość lub przekrój. Poszczególne moduły zabudowy charakteryzuje ich różnorodne zastosowanie podczas prac. W ofercie marki Rigips spotkamy profile sufitowe, profile akustyczne, profile ścienne i profile przyścienne.