Projekt łazienki – dlaczego warto go wykonać?

?>

Jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu jest łazienka. Dziś jest nie tylko miejscem, w którym dbamy o higienę i wykonujemy zabiegi pielęgnacyjne dotyczące ciała, ale także miejsce relaksu i odpoczynku po trudach dnia. Co za tym idzie – musi być zaprojektowana „z głową”. Co zrobić, by łazienka cieszyła oko i była funkcjonalna? Zdecydować się na profesjonalny projekt!

Mała łazienka – kłopotliwa aranżacja?

Projekt Łazienki to zawsze dobry pomysł, gdyż – wbrew pozorom – jest to pomieszczenie, które niełatwo zaaranżować w estetyczny, a zarazem funkcjonalny sposób. Odnosi się to szczególnie do małych łazienek o niewielkich rozmiarach, w których naprawdę trudno „upchnąć” wszystkie sprzęty, sanitariaty i meble łazienkowe tak, by przestrzeń nadal była komfortowa i praktyczna. Funkcjonalne projekty dostępne są tutaj: https://strefalazienek.pl/.

Łazienka a może salon kąpielowy?

Jeśli dysponujesz nieco większą przestrzenią, to warto przyłożyć się do projektowania łazienki. Daj się zainspirować profesjonalistom, a możesz się miło zaskoczyć! Pomieszczenie nie musi być bardzo duże, by w funkcjonalny sposób umieścić w łazience takie elementy, jak: wolnostojąca wanna (piękna i wygodna!), umywalka, szafka, toaleta.

Sprzęty i meble to jednak nie wszystko, o czym trzeba pamiętać. W łazience powinna panować harmonia, a więc trzeba zdecydować się na jeden wiodący styl i dopasować do niego aranżację. Ważna jest kolorystyka, rodzaj armatury, a nawet dodatki i akcesoria łazienkowe (https://strefalazienek.pl/3-akcesoria-lazienkowe). Jak to wszystko ogarnąć, by osiągnąć właściwy efekt? Od tego właśnie są projektanci.

Meble łazienkowe i co jeszcze? Czyli jak urządzić łazienkę?

Jak już wspomnieliśmy – najlepiej będzie powierzyć to zadanie kompetentnemu projektantowi, który wykona projekt łazienki. To on – po konsultacjach z inwestorem oczywiście – oceni, czy w danym pomieszczeniu bardziej sprawdzi się brodzik, wanna wolnostojąca, wanna w zabudowie. Projekt łazienki przygotowywany jest od A do Z, trzeba zatem wziąć pod uwagę choćby takie aspekty, jak kolor i faktura płytek, meble łazienkowe, sanitariaty, sprzęt AGD (pralka, pralko-suszarka, które mają się znaleźć w łazience), wreszcie dekoracji oraz akcesoria łazienkowe.

Przygotowana przez specjalistę wizualizacja pozwoli dokładnie sprawdzić, jak w rzeczywistości będzie się prezentowała łazienka. Wszystko oczywiście opiera się o konkretne pomieszczenie, pod uwagę bierze się wymiary łazienki: długość, szerokość oraz wysokość pomieszczenia, a także umiejscowienie oraz wymiary okien i drzwi, skosy, wnęki, filary. Jak zatem widać – aby móc cieszyć się komfortową i designerską łazienką, najlepiej skorzystać z pomocy projektanta.