Remont na własną rękę czy z firmą remontową? Podpowiadamy

?>

Oczywiście, na pierwszy rzut oka skorzystanie z usług remontowych wiąże się z perspektywą większych wydatków. Należy jednak pamiętać, że na dłuższą metę samodzielne wykonywanie remontów również wymaga poniesienia nakładów finansowych, a także poświęcenia czasu. Dodatkowo, nie mając doświadczenia w danym rodzaju pracy, narażeni jesteśmy na błędy i dodatkowe koszty np. materiałowe. Jeśli zastanawiasz się czy zrobić remont na własną rękę czy wynająć fachowców – zdecydowanie polecamy wybór sprawdzonej firmy remontowej.

Główne zalety skorzystania z usług firmy remontowej to m.in.:

Krótki czas trwania remontu

Fachowcy mogą pracować także pod nieobecność właścicieli. Ponadto mają już doświadczenie w dziedzinie budownictwa, więc potrafią wykonać sprawnie swoje prace. Klient zyskuje też pewność, że firma w wyznaczonym terminie rozpocznie pracę. Opóźnienia zdarzają się względnie rzadko, ponieważ firmie zależy na tym, by klient był zadowolony z usług ekipy remontowej. Należy jednak pamiętać, że czas realizacji może się różnić w zależności od charakteru prac, a także ilości zleceń, jakim musi sprostać firma.

Wysoka jakość wykonania

Samodzielne wykonywanie prac remontowych wymaga poświęcenia czasu, a często efekt nie jest zadowalający. Przykładowo remont łazienki wymaga dużej wiedzy z zakresu glazurnictwa, elektryki i gipsowania. Dobra firma remontowa wie, na co zwrócić uwagę podczas realizacji, przez co wykona te prace profesjonalnie.

Szeroki zakres usług

Zwykle firma budowlana składa się z wielu fachowców, przez co wykonuje wszelkie prace związane z budową oraz remontem, takie jak stawianie ścian, montaż sufitów podwieszanych, układanie paneli i płytek, a także montaż drzwi i okien.

Profesjonalne doradztwo

Klient śmiało może zapytać o wszystkie nurtujące go kwestie w sprawie remontów. Firmy zwykle konsultują zakres prac z klientem, aby spełnić jego oczekiwania.

Niższy koszt materiałów

Firma remontowa zwykle zamawia potrzebne surowce z hurtowni, przez co może liczyć na atrakcyjne ceny. Ponadto specjaliści potrafią dokładnie oszacować ilość potrzebnych materiałów, przez co po remoncie nie zostaje duża ilość niewykorzystanych surowców. Dla klienta jest to dużą zaletą, w końcu po co płacić za coś, czego się nie zużyje.

Praca z użyciem profesjonalnego sprzętu

Firmy budowlane są przygotowane do pracy. Mają solidne narzędzia, a także duże samochody do przewozu materiałów budowlanych. W przypadku samodzielnych remontów część narzędzi trzeba wypożyczyć, a to również generuje koszty.

Większość firm posiada ubezpieczenie OC

W przypadku wadliwego wykonania, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie. Ryzyko osoby korzystającej z usług firmy remontowej jest niewielkie.

Skorzystanie z usług firmy remontowej to dobra inwestycja. Firma budowlana wszelkie prace wykona sprawnie i dokładnie.