Sprzątanie w obiekcie firmowym

?>

Utrzymanie czystości w pracy to podstawa dobrej opinii o firmie. Oprócz tego, że o wiele przyjemniej przebywa się w czystych i zadbanych pomieszczeniach, mają one wpływ na opinię klientów. Według większości osób, jeśli miejsce jest zadbane i odpowiednio wysprzątane, świadczy to o szacunku pracowników do miejsca pracy, jak również o ich dbałości o szczegóły. Pokazuje zaangażowanie, które na pewno zostanie odebrane pozytywnie i może stać się podstawą zawarcia nowej umowy lub przyczynić do zdobycia nowego klienta.

Firma sprzątająca nie zawsze jest na miejscu

Obecnie większość dużych firm, jak również mniejszych biur czy kancelarii, korzysta z usług firm sprzątających. W zależności od wielkości budynku i sposobu zawarcia umowy, pracownicy serwisu sprzątającego przebywają na stałe w obiekcie lub też pojawiają się w nim jedynie od czasu do czasu, na przykład dwa razy w tygodniu.

Zwłaszcza w tym drugim przypadku niezwykle ważne jest, aby w firmie również znajdowały się podstawowe akcesoria do sprzątania. Pomogą one w utrzymaniu bieżącej czynności w tych dniach, w których pracownicy z firmy sprzątającej nie są na miejscu. Dzięki temu pomogą w utrzymaniu niezbędnej czystości choćby podczas małych wypadków, jak rozlana kawa czy rozsypane ścinki z niszczarki. W końcu nie wyglądałoby zbyt dobrze, gdyby takie pozostałości leżały na przykład przez trzy dni na podłodze. Na pewno odstraszałyby klientów.

Zmiotka i szufelka – ich nie może zabraknąć

Jednym z podstawowych akcesoriów do sprzątania jest szczotka z szufelką. Wydawać by się mogło, że to tak oczywiste rzeczy, iż nie ma po co się nimi dłużej zajmować. Warto jednak zwrócić uwagę na pewne szczegóły podczas kupowania tych przedmiotów. Przede wszystkim szczotka powinna być trwała i skuteczna. Jej włosie musi być tak ułożone, by nie wzbijało kurzu, a dobrze go zgarniało. Warto także wybrać przedmiot ze wzmocnionym trzonkiem, co będzie gwarancją jego długiej wytrzymałości.

Szufelka z kolei powinna być na końcu wyposażona w niewielką gumkę, która pomoże w skutecznym zbieraniu śmieci z podłogi.

Płaski mop i wiaderko

Niestety, nawet jeśli uważamy, czasem coś się nam rozchlapuje. Wówczas trzeba to jak najprędzej zmyć, aby na posadzce czy wykładzinie nie pozostały nieestetyczne ślady. W tym celu sprawdzi się mop – choć na rynku istnieje wiele ich rodzajów, my najbardziej polecamy mopy płaskie.

Przede wszystkim są one bardzo poręczne, ponieważ mogą zmieścić się nawet w wąskie szczeliny. Ich budowa sprawia, że posłużą do usuwania brudu między innymi spod mebli albo wąskich zakamarków, co pomoże w kompleksowym utrzymywaniu czystości w biurze.

Mopy płaskie wykonane są najczęściej z chłonnej mikrofibry. Dzięki temu doskonale absorbują wodę i zanieczyszczenia, pozostawiając podłogę lśniącą i pachnącą.

Do mopa oczywiście niezbędne będzie wiaderko, które posłuży do jego spłukiwania i odciskania. W wielu zestawach znajdują się na szczęście wiaderka z odciskaczem, który pomaga w usunięciu nadmiaru wody po płukaniu. W ten sposób zapobiega powstawaniu smug czy też eliminuje konieczność długiego czekania, aż posadzka wyschnie.