Wylewka podłogowa gwarancją solidnej posadzki

?>

Zanim rozpoczniemy układanie parkietu, paneli lub płytek ceramicznych powinniśmy się upewnić, czy posadzka powstanie na solidnym, jednolitym i równym podkładzie podłogowym. To on będzie gwarancją stworzenia solidnej, poziomej przegrody w budynku.

Budując lub remontując budynek warto pamiętać o funkcji podłóg. Tworzą one elementy budynku, których podstawowym zadaniem jest wykończenie poziomych przegród oraz nadanie im precyzyjnych właściwości technicznych oraz użytkowych.

Bardzo ważnym elementem posadzki jest wylewka podłogowa, czyli jastrych. Tworzy warstwę podkładu układanego na płycie betonowej lub na stropie. Wylewka podłogowa spotykana jest w domach, mieszkaniach, w garażach oraz w piwnicach. Jastrych czyli szlichta może być bezspoinową posadzką lub też podkładem wykonanym pod podłogę z płyt prefabrykowanych. Bardzo ważnym zadaniem wylewki podłogowej jest wyrównanie powierzchni przyszłej podłogi.

Współcześnie stosowane materiały budowlane do tworzenia warstwy wyrównującej na mokro charakteryzują się doskonałą zdolnością do samopoziomowania. Szybkość i dokładność rozwiązania to dwa największe atuty wylewki samopoziomującej, zwanej też masą samopoziomującą.

Na rynku budowlanym uznaniem fachowców cieszą się zainteresowaniem gotowe mieszanki do wykonania jastrychów cementowych. W ofercie marki Weber znajdziesz posadzki cementowe oraz płynne jastrychy cementowe. Produkty znajdują zastosowanie zarówno do wnętrz, jak i do podłogowych prac na zewnątrz, jeśli znajdują się wskazania ich takiego zastosowania w karcie technicznej lub na opakowaniu. Zastosowanie na nierównej podłodze podkładu samopoziomującego pozwala uzyskać profesjonalną i funkcjonalną posadzkę.

W przypadku potrzeby zastosowania błyskawicznego rozwiązania, świetnym wyborem okazuje się produkt weber.floor RAPID czyli szybka wylewka, która skraca czas prowadzenia prac podłogowych.

Do rozwiązania z ogrzewaniem podłogowym polecany jest płynny jastrych cementowy weber.floor FLOW. Produkt jest doskonały do zalewania systemu rurek ogrzewania i nie wymaga zacierania. Dzięki płynnej konsystencji następuje dokładne wypełnienie szczelin, które znajdują się pomiędzy przewodami.

Popularne jest również spoiwo weberfloor FIBROCEM, które swoją funkcjonalnością zastępuje cement. Produkt posiada wszystkie potrzebne wylewce dodatki i plastyfikatory, a na dodatek jest jeszcze wzmacniany włóknami.

Jak można sprawnie i dokładnie wyrównać podłogę? Okazuje się, że płynny jastrych cementowy z łatwością ułożysz samodzielnie. Produkt ma właściwości samopoziomujące. Idealnymi produktami do samodzielnego wyrównania podłoża są produkty webermix beton, będące gotowymi do aplikacji mieszankami betonowymi o bardzo wysokiej wytrzymałości na ściskanie.

Dzięki innowacyjnym produktom podłogowym marki Weber powstaje gładka, trwała i odpowiednia twarda powierzchnia, mająca wskazane zakresy grubości oraz posiadająca doskonałe właściwości robocze i dobrą przyczepność do podłoża. Powstały dzięki rozwiązaniom Weber podkład podłogowy stanowi równe i mocne rozwiązanie, które doskonale pełni swoje funkcje.