Akcesoria lakiernicze – popularne i przydatne rozwiązania

?>

W profesjonalnych lakierniach wykorzystuje się profesjonalny sprzęt. Bez niektórych akcesoriów większość usług w tej branży byłaby niemożliwa do wykonania. Sprawdźmy więc, które urządzenia przydają się w zakładach lakierniczych najbardziej oraz dowiedzmy się, do czego one służą. 

Wszyscy fachowcy branży lakierniczej doskonale wiedzą, że do pracy w tym fachu potrzebne jest odpowiednie wyposażenie. Nakładanie lakieru nie jest bowiem wcale takie proste, a techniki powszechnie stosowane bardzo różnią się od tych, które wykorzystuje się przy malowaniu zwykłymi farbami. W tym przypadku wałki i pędzle nie zdadzą egzaminu. Do dokładnego rozprowadzenia lakieru stosuje się specjalistyczne urządzenia, takie jak pistolety malarskie, czy dysze natryskowe, które umożliwiają jego precyzyjną aplikację. Takich akcesoriów nie może zabraknąć w żadnej profesjonalnej lakierni. Mogą okazać się zresztą też bardzo przydatne dla osób, które lubią wykonywać tego typu prace we własnym garażu. Do czego służą agregaty malarskie? Jak wybrać dobre dysze lakiernicze?

Pistolety malarskie — podstawowe narzędzie lakiernicze

Pistolet malarski to absolutnie niezbędny element wyposażenia każdej lakierni. Umożliwia on bowiem łatwą, ale i niezwykle równomierną aplikację produktu na powierzchni. Pistolet lakierniczy służy do rozpylania go za pomocą siły sprzężonego powietrza. To właśnie dzięki temu lakier nakłada się w tak prosty sposób. Pistolet do lakierowania wykorzystuje się zarówno w dużych fabrykach, jak i w małych warsztatach. Warto pamiętać jednak, by właściwie dobrać pistolet do malowania do wykonywanych prac. Nie każdy pistolet do malowania sprawdzi się bowiem do użytku prywatnego.

pistolet do lakierowania mebli ogrodowych

Agregaty malarskie — jak działają?

Agregaty lakiernicze to urządzenia, które służą do malowania metodą natryskową. Sprawną pracę agregatów lakierniczych zapewnia silnik i pompa, które zamontowane są w ich obudowie. Dołączona jest do nich także specjalny przewód oraz dysza umożliwiająca nakładanie lakieru. Takie agregaty malarskie stosuje się powszechnie w wielu gałęziach przemysłu. Bardzo usprawniają pracę w zakładach lakierniczych. Agregaty natryskowe są też niezbędne przy lakierowaniu części samochodowych, statków, czy maszyn.

profesjonalny agregat do malowania

 

Dysze natryskowe — zastosowanie

Dysze malarskie przeznaczone są przede wszystkim do malowania trudno dostępnych miejsc. Dzięki specjalnej budowie, dysze natryskowe doskonale sprawdzają się do nakładania lakieru pod kątem. Podobnie jak wcześniej wspomniany agregat natryskowy, dysze lakiernicze znajdują zastosowanie w wielu branżach.

dysze malarskie do natrysku farbą

Pistolet malarski do przemysłu i warsztatu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *