Cegła w domu – element ciepłego wystroju

?>

W wystrojach wnętrz różnych klimatów z dużym powodzeniem sprawdza się dobra, stara, ale wyjątkowo wyrazista cegła. Można z niej stawiać ściany działowe, a może i tylko wykończyć nią wystrój pomieszczeń już dawno powstałych.

Cegły – w jakich pomieszczeniach się sprawdzają?

Sprawdzają się one w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach, gdzie często odpowiedzialne są za optyczne powiększenie pomieszczeń, gdy zastosujemy cegły białe lub wręcz przeciwnie – lekko ograniczają nam przestrzeń w wariantach czarnym i szarym. Są eleganckie z wysublimowaną estetyką i wprowadzają właśnie te cechy do naszych pomieszczeń mieszkalnych. Sprawdzają się w niemal każdym pomieszczeniu, w którym pragniemy dodać nieco na efekcie aranżacji.

Starannie wyselekcjonowane cegły z pewnością dodadzą kolorytu wnętrzom rustykalnym. Te z małymi wadami, lekko przypalone i nierówne w kształcie. Te przebarwione i odbarwione. Takie, które stworzą na ścianie prawdziwą mozaikę barwy i piękna. Będą przypominały nam o nieubłaganym upływie czasu, ale i o historii, która budowana była we wnętrzach naszego domu.

Cegła – dostępne kolory

Czerwień, żółć i kolor pomarańczowy cegieł także są pożądane. Przypominają nieco wystrój starych fabryk przekształcanych obecnie na lofty. Poważnych i sporych budowli, w których budowano fabryki, hale, linie technologiczne, przemysł. Tutaj także ważne znaczenia ma jakość i nieujednolicona faktura cegieł, z których mają powstać ścianki. Te z rozbiórki, ale i sklepowe cegły dobrze wyciszają pomieszczenia z każdej ze stron. Przydają się więc w mieszkaniach usytuowanych blisko ruchliwych dróg lub w centrach, gdzie panuje zgiełk.

Cegła jest wdzięcznym materiałem, który wprowadza do wnętrz ciepło, przytulność. Moda na ceglane ścianki z pewnością szybko nie zgaśnie, szczególnie że ich estetyka jest wręcz stworzona do wielu różnych kombinacji wnętrzarskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *