Cegła w domu – element ciepłego wystroju

?>

W wystrojach wnętrz różnych klimatów z dużym powodzeniem sprawdza się dobra, stara, ale wyjątkowo wyrazista cegła. Można z niej stawiać ściany działowe, a może i tylko wykończyć nią wystrój pomieszczeń już dawno powstałych.

Cegły – w jakich pomieszczeniach się sprawdzają?

Sprawdzają się one w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach, gdzie często odpowiedzialne są za optyczne powiększenie pomieszczeń, gdy zastosujemy cegły białe lub wręcz przeciwnie – lekko ograniczają nam przestrzeń w wariantach czarnym i szarym. Są eleganckie z wysublimowaną estetyką i wprowadzają właśnie te cechy do naszych pomieszczeń mieszkalnych. Sprawdzają się w niemal każdym pomieszczeniu, w którym pragniemy dodać nieco na efekcie aranżacji.

Starannie wyselekcjonowane cegły z pewnością dodadzą kolorytu wnętrzom rustykalnym. Te z małymi wadami, lekko przypalone i nierówne w kształcie. Te przebarwione i odbarwione. Takie, które stworzą na ścianie prawdziwą mozaikę barwy i piękna. Będą przypominały nam o nieubłaganym upływie czasu, ale i o historii, która budowana była we wnętrzach naszego domu.

Cegła – dostępne kolory

Czerwień, żółć i kolor pomarańczowy cegieł także są pożądane. Przypominają nieco wystrój starych fabryk przekształcanych obecnie na lofty. Poważnych i sporych budowli, w których budowano fabryki, hale, linie technologiczne, przemysł. Tutaj także ważne znaczenia ma jakość i nieujednolicona faktura cegieł, z których mają powstać ścianki. Te z rozbiórki, ale i sklepowe cegły dobrze wyciszają pomieszczenia z każdej ze stron. Przydają się więc w mieszkaniach usytuowanych blisko ruchliwych dróg lub w centrach, gdzie panuje zgiełk.

Cegła jest wdzięcznym materiałem, który wprowadza do wnętrz ciepło, przytulność. Moda na ceglane ścianki z pewnością szybko nie zgaśnie, szczególnie że ich estetyka jest wręcz stworzona do wielu różnych kombinacji wnętrzarskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *