Czy wiesz jak urządzić mieszkanie w stylu nowoczesnym?

?>

Nowoczesne wnętrza nieco różnią się od tych, które były modne jeszcze kilkanaście lat temu. Wtedy to bogate wyposażenie i duża ilość przedmiotów była wyznacznikiem bogactwa i luksusu. Jednak podejście do tego tematu od tamtego czasu znacznie uległo zmianie, a obecnie stawia się przede wszystkim na prostotę i funkcjonalność. Nowoczesny styl obecnie bije rekordy popularności i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić.

Charakterystyka stylu nowoczesnego

Jak więc urządzić mieszkanie w stylu nowoczesnym? Istnieje kilka kluczowych zasad, którymi należy kierować się przy wykańczaniu wnętrz w ten sposób. Poniżej znajdziesz praktyczne wskazówki.

Mieszkania w stylu nowoczesnym przede wszystkim są niezwykle jasne i przestronne. Kolorami, które widzimy na każdym kroku są biel, beż, szarość oraz czerń. Można je ze sobą łączyć na dowolne sposoby. Unika się raczej intensywnych kolorów, chyba że w przypadku np. jednego elementu w pomieszczeniu.

Nowoczesne pomieszczenia nie zawiera w sobie zbyt wielu, niepotrzebnych dekoracji. Cechują je proste bryły mebli i maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Żadna z rzeczy znajdująca się w nowoczesnym wnętrzu nie znajduje się tam przez przypadek. Umeblowanie powinno być więc jak najbardziej funkcjonalne, zabierać jak najmniej przestrzeni oraz zapewniać komfort wszystkim lokatorom.

Salon w stylu nowoczesnym

Oczywiście zaraz obok koloru wnętrz, bardzo dużą role ogrywają meble. Stanowią one swojego rodzaju podstawę urządzenia wnętrz.
Salon w nowoczesnym stylu powinien być bardzo jasny. Powinniśmy zadbać o wiele źródeł światła, które rozjaśnią wszelki zakamarki. Aby wprowadzić cieplejszy klimat, można manewrować barwą oświetlenia.

Wszelkie dekoracje, jak np. zegary powinny być w jak najprostszej formie i tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, nie powinno być ich zbyt dużo. Jeżeli chcemy ożywić aranżację dobrym pomysłem jest zastosowanie nietypowego dywanu lub mocnego akcentu w postaci np. czerwonego krzesła.

Łazienka w stylu nowoczesnym

Wystrój łazienki również opiera się o stonowane barwy jak biel, beż czy czerń. Optymalnymi dodatkami są duże lustra, które optycznie powiększą wnętrze oraz chromowane elementy.
Pasującymi dodatkami mogą być kosze na pranie, stojaki na ręczniki czy szczotkę do WC w żywszym kolorze. Dotyczy to jednak mniejszych przedmiotów. Należy pamiętać o tym, aby większe elementy były wykonane ze stali chromowanej.

Kuchnia w stylu nowoczesnym

To pomieszczenie powinno być wyjątkowe w każdym domu. Jest oazą spokoju i miejscem przyrządzania posiłków, które później konsumuje cała rodzina. Bardzo modnym rozwiązaniem obecnie są kuchnie otwarte. Osoba przebywająca w tym pomieszczeniu może mieć dalej kontakt z innymi lokatorami.

Modnym ostatnio trendem jest np. stosowanie tej samej posadzki w kuchni co w innych pomieszczeniach dziennej strefy. Dzięki temu uzyskuje się zatarcie granic kuchennego aneksu oraz optyczne powiększenie przestrzeni.

Od jakiegoś czasu obserwujemy również wzrost popularności kuchni z wyspą. Zaraz obok niej stawia się stół, na którym jada się wspólne posiłki. W przypadku mniejszych mieszkań z ograniczoną ilością miejsca, stosuje się stół na granicy salonu i kuchni, który pełni zarówno funkcje blatu, jak i stołu do spożywania posiłków.

W nowoczesnej kuchni, stosuje się wszelkie rozwiązania, mające na celu poprawę komfortu jej użytkownika. Wszelkie blaty dostoswane są do wzrostu lokatorów, a urządzenia jak piekarnik, ekspres do kawy ustawiane są na wygodny poziom.

Kolory w stylu nowoczesnym

Jak już wcześniej wspomnieliśmy spośród kolorów, które stosujemy przy urządzaniu nowoczesnych wnętrz, panują barwy stonowane. To beże, biele, brązy, popiele i szarości. Jednak nie należy się ograniczać i śmiało można włączać takie kolory jak żółty czy srebrny.

Pastelowe róże, niebiski oraz zielony to również kolory, które ostatnimi czasy w nowoczesnych aranżacjach wiodą prym. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby używać niewielkiej ilości barw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *