Elementy wystroju wnętrz zmniejszające stres

?>

Stres jest ciężarem, z którym codziennie boryka się większość pracowników, co powoduje szkody dla zdrowia fizycznego i psychicznego, a także komplikuje wydajność pracy. Niektórymi z przyczyn tej sytuacji przez które tysiące pracowników cierpi codziennie jest długi czas dojazdu do pracy i codzienna presja w pracy, aby uzyskać wyniki. W związku z tym często pojawiają się choroby układu krążenia, depresja, niepokój i brak zachowania równowagi między pracą a życiem osobistym.

Planowanie przestrzeni

Co ma wspólnego z tym zagadnieniem aranżacja wnętrz? Poprzez strategiczne planowanie przestrzeni możliwe jest złagodzenie niektórych negatywnych skutków stresu. Poniżej przedstawiamy sześć elementów, które należy wziąć pod uwagę.

Światło naturalne

Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Cornell wskazuje, że osoby pracujące w biurach z naturalnym światłem miały o 84 procent mniej objawów utrudniających produktywną pracę, takich jak bóle głowy i nieostre widzenie.

Rośliny

Obecność roślin i elementów roślinnych – najlepiej naturalnych w biurze może zwiększyć wydajność pracy nawet o 15 procent. Kontakt z naturą może być remedium na różne stresujące sytuacje.

Jakość powietrza

Niezbędne jest posiadanie systemów wentylacyjnych, które mogą regulować temperaturę i wilgotność w biurze. Może to pomóc w zapobieganiu pogorszeniu się stanu zdrowia osób w nich pracujących.

Przestrzenie prywatne

Bardzo przydatne jest posiadanie obszarów, które pozwalają na maksymalną koncentrację pracownika. Bardzo pomocne jest również to, że istnieją obszary, w których można ustalić pracę bez żadnych zewnętrznych czynników rozpraszających, co ułatwia pracownikowi pracę w pełnym skupieniu.

Kafeteria

Posiadanie wyłącznego miejsca na nieformalną przerwę jest niezbędne, aby pracownik mógł pracować bez przerwy z energią niezbędną do stawienia czoła codziennym wyzwaniom. Może to być miejsce na kawę, gdzie można cieszyć się przekąską, podczas gdy pracownik sprawdza swoje portale społecznościowe lub ogląda ulubiony program telewizyjny.

Lokalizacja

Miejsce pracy powinno znajdować się w pobliżu różnych środków transportu publicznego i głównych dróg, jak również szkół podstawowych, restauracji, szpitali, siłowni i parków publicznych; zapewnia to, że w niewielkiej odległości pracownik może uzyskać dostęp do różnych podstawowych usług.

Jakość powietrza

Niezbędne jest posiadanie systemów wentylacyjnych, które mogą regulować temperaturę i wilgotność w biurze. Może to pomóc w zapobieganiu pogorszeniu się stanu zdrowia osób w nich pracujących.

Dodatkowo jakość powietrza można poprawić za pomocą takich urządzeń jak oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier. Oczyszczacz usuwa kurz i szkodliwe cząstki z powietrza, filtruje je i pomaga zwalczać nieprzyjemne zapachy, co pomaga w utrzymaniu świeżej atmosfery w pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *