Funkcjonalna przestrzeń ogrodu

?>

Jak zaaranżować przydomową przestrzeń, by w pełni spełniała oczekiwania wszystkich użytkowników? Z pewnością należy wziąć pod uwagę ich potrzeby oraz oczekiwania. Te mogą być jednak tak diametralnie różnie, że uwzględnienie wszystkich pomysłów na terenie posesji, zwłaszcza jeśli ta jest stosunkowo nieduża, może być bardzo trudne.

Aranżując przydomową przestrzeń, należy kierować się przede wszystkim tym, czego oczekujemy od takiej przestrzeni i czego oczekuje nasza rodzina. Wiele zależeć będzie tutaj od zainteresowań poszczególnych członków rodziny, ich stylu życia oraz wieku.

Moje oczekiwania względem ogrodu

Zanim rozpoczniesz aranżację przydomowej przestrzeni, a nawet zanim przystąpisz do jej planowania, zastanów się, jak będziesz ją użytkował. W jaki sposób będziesz spędzał na działce czas wolny? Czy będziesz przebywać tam głównie z rodziną, czy też zapraszać tłumnie gości? A w jaki sposób spędzają najchętniej czas członkowie Twojej rodziny? Jeśli w jej skład wchodzą małe dzieci, to nietrudno domyślić się, że na posesji powinien być choćby mały plac zabaw. Wystarczą dwa urządzenia, takie jak huśtawka i ścianka  wspinaczkowa, by zainteresować i zaabsorbować maluszka. Świetnym pomysłem mogą być również domki dla dzieci. Ich przykład znajdziesz na stronie https://bazkar.pl. Taki domek będzie przez dłuższy czas dostarczał mnóstwo zabawy i sprawdzi się doskonale nawet wtedy, gdy z przestrzeni ogrodu będzie korzystać więcej niż jedno dziecko.

Nieco inne oczekiwania mogą mieć osoby starsze. W przypadku wielopokoleniowej rodziny warto zastanowić się nad wydzieleniem strefy ciszy, gdzie senior będzie mógł w spokoju odpoczywać, bez konieczności słuchania krzyków bawiących się brzdąców.

Miejsce na tarasie

Podobnie jak konieczne jest doskonałe przemyślenie projektu działki, tak warto zastanowić się nad funkcjonalnym zaaranżowaniem miejsca na tarasie. Z pomocą przychodzą tu producenci ogrodowych mebli, którzy poprzez swój zróżnicowany asortyment potrafią dokładnie odzwierciedlić oczekiwania poszczególnych klientów.

Wróćmy do naszej wielopokoleniowej rodziny. Czy urządzenie miejsca na tarasie dla zróżnicowanej wiekowo grupy osób musi być trudne? Moim zdaniem nie, jeśli wybierzemy odpowiednie meble. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się meble modułowe oraz modele z funkcją schowków. Moduły pozwolą na dowolne i zależne od okoliczności aranżowanie przestrzeni, co trudno przecenić przy większej rodzinie. Schowki natomiast, które najczęściej ukryte są w stołach, pufach oraz wielkich ogrodowych skrzyniach, pomagają w utrzymaniu porządku na terenie tarasu. Pozwalają mieć ulubioną lekturę stale przy sobie, ale też dają możliwość szybkiego uprzątnięcia  przestrzeni, jeśli do drzwi zapuka niespodziewany gość.

W schowkach można przechowywać zabawki dla dzieci, ulubione czasopisma, ciepły koc na chłodniejsze wieczory oraz miękkie poduszki, które podniosą komfort wypoczynku.

Aranżacja ogrodu odgrywa istotne znaczenie ze względu na sposób użytkowania przestrzeni. Warto ją dobrze przemyśleć, by wszyscy użytkownicy mogli później wspólnie egzystować w takiej przestrzeni, czerpiąc z tego radość. Dotyczy to zwłaszcza wielopokoleniowej rodziny.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *