Najlepsze pistolety lakiernicze jako niezbędne narzędzia pneumatyczne

?>

Obecnie pistolet lakierniczy należy do najpopularniejszych, ręcznych narzędzi warsztatowych. Często przydaje się również w użytku domowym. Skąd popularność tego sprzętu i co warto o nim wiedzieć? Gdzie nabyć jakościowy pistolet? Poniżej wyjaśniamy te, i wiele innych kwestii związanych z pistoletami ręcznymi oraz ogólnie pneumatyką.

Czym jest pistolet lakierniczy?

Urządzenie określane mianem pistoletu lakierniczego to sprzęt pneumatyczny. Wykorzystuje on bowiem sprężone powietrze. To za sprawą powietrza pod ciśnieniem możliwa jest praca pistoletu. Dzięki niemu dochodzi do wyrzutu lakieru ze zbiornika. Warto podkreślić, że istnieje również wiele innych narzędzi działających na podobnej zasadzie, co pistolet lakierniczy.

Ciśnienie powietrza jest wykorzystywane również w innych pistoletach ręcznych, służących na przykład do wyrzutu kleju oraz wielu innych materiałów. Warto w tym miejscu wspomnieć również o pozostałych narzędziach pneumatycznych, takich jak młotki, wkrętaki i wiele innych. Urządzenia pneumatyczne zyskują na popularności za sprawą prostoty konstrukcji, niskich kosztów użytkowania oraz ekologiczności tego rozwiązania. Chcesz nabyć narzędzia pneumatyczne lub części do sprzętów wykorzystujących sprężone powietrze? Odwiedź stronę Air-Com. Producent posiada kompletną ofertę w tym zakresie.

Pistolet lakierniczy uznanej marki

Inwestując w taki sprzęt, jak pistolet ręczny, czy to lakierniczy czy też do kleju, lub dowolny inny, warto wybrać urządzenie sprawdzonej jakości. Tylko wtedy można mieć pewność w kwestii niezawodności narzędzi. Co prawda urządzenia pneumatyczne są stosunkowo mało skomplikowane konstrukcyjnie, jednak nieprofesjonalnie wykonane mogą ulegać awariom. Jednym z najbardziej uznanych producentów tego typu narzędzi jest firma Walther Pilot. Producent specjalizuje się w produkcji pistoletów ręcznych. Asortyment stanowią między innymi pistolety do aplikacji lakieru i kleju, ale również wiele więcej narzędzi, w tym pistolety do aplikacji srebra, i innych pierwiastków. Zasadniczo przedsiębiorstwo Walther Pilot można śmiało nazwać specjalistami w zakresie produkcji wszelkiego typu pistoletów ręcznych.

Początki firmy sięgają roku 1923. Tak długi staż w branży sprawił, że przedsiębiorstwo zdobyło ogromne doświadczenie. Dzisiaj jest to zespół fachowców, którzy w swojej dziedzinie wiedzą i potrafią w zasadzie wszystko. Firma zaczynała od działalności w branży motoryzacyjnej, gdzie pistolety lakiernicze były, i w zasadzie nadal są, najbardziej przydatne. Obecnie jednak urządzenia marki Walther Pilot znajdują o wiele szersze zastosowanie.

Rozmaite pistolety lakiernicze od fachowców

Wysokiej jakości pistolety lakiernicze marki Walther Pilot można znaleźć między innymi w sklepie Air-Com.pl. Firma zajmuje się produkcją różnorodnych sprzętów pneumatycznych, jednak działa również jako dystrybutor produktów najwyższej klasy. W ofercie producenta znaleźć można wszystkie najpopularniejsze typy pistoletów lakierniczych, w tym modele:

  • niskociśnieniowe,
  • wysokociśnieniowe.

Pistolety niskociśnieniowe aplikują jednorazowo większą ilość farby, jednak pod mniejszym ciśnieniem. Innymi słowy, są mniej precyzyjne, ale pozwalają szybciej pomalować większą powierzchnię. Natomiast pistolety wysokociśnieniowe wyrzucają lakier pod dużym ciśnieniem, przez niewielki otwór. Dzięki temu gwarantują ogromną precyzję.

W Air-Com można znaleźć również cały osprzęt dodatkowy, niezbędny przy pracy z pistoletem ręcznym i innymi narzędziami pneumatycznymi. W sklepie znajdziesz chociażby zbiornik ciśnieniowy dla farby. To sprzęt umożliwiający mobilność pistoletów ręcznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *