Ocieplenie dachu wełną mineralną

?>

Czy to dach spadzisty, czy też płaski, gdy nieocieplony, ucieka przez niego około 30 procent ciepła przeznaczonego na ogrzewanie domu jednorodzinnego. Tak wysokie straty powodują znaczne podwyższenie kosztów ogrzewania, które mogłyby zostać w naszej kieszeni. Mogłyby, gdybyśmy wcześniej pomyśleli o dociepleniu strychów i poddaszy naszych domów.

Dlaczego wełna mineralna?

Zarówno w nowym, jak i w starym budownictwie ilość uciekającego dachem ciepła jest dramatyczna. Takich strat da się uniknąć. A obniżenie kosztów ogrzewania jest na wyciągnięcie rękę. Inwestycja w wełnę mineralną szybko się zwraca, a my po krótkotrwałym remoncie jesteśmy w stanie liczyć już zimowe oszczędności.

Wełna jest zdecydowanie jednym z najchętniej wybieranych materiałów do dociepleń dachowych. Jej głównymi atutami są niepalności i niski współczynnik przewodności cieplnej. Ponadto wełna jest tworzywem odpornym na działanie wysokich i niskich temperatur, i doskonale wycisza pomieszczenia.

Wełna mineralna – czy warto w nią zainwestować?

Cena wełny mineralnej w przeliczeniu na metr kwadratowy położonej izolacji jest naprawdę niska. Jest to materiał, który łatwo jest położyć samodzielnie, lecz bez doświadczenia lepiej jest poprosić o pomoc specjalistę. Takiego fachowca, który doskonale zna się na zabezpieczaniu dachu nie pozostawiając przy tym szczelin. Położeniem wełny mineralnej z pewnością chętnie zajmą się firmy remontowo-budowlane, które specjalizują się w tego typu i podobnych pracach wykończeniowych.

Inwestycja w docieplenie dachu jest kosztem, który szybko się zwraca. Brak ogromnych strat ciepła w domu jednorodzinnym, szczególnie w okresach największych mrozów, pomaga w utrzymaniu przyjemnej temperatury w pomieszczeniach mieszkalnych. Tym bardziej jest to niezbędne, gdy poddasze jest zagospodarowane pod pokoje mieszkalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *