Odpływ wody z prysznica zamontowany w ścianie – co warto wiedzieć?

?>

Czy odpływ wody z prysznica zamontowany w ścianie jest możliwy? Jak zaaranżować nowoczesny prysznic bez brodzika? Jeśli jesteś fanem oryginalnych rozwiązań i zastanawiasz się nad zakupem prysznica oraz jego elementów, w artykule dowiesz się o nowoczesnym rozwiązaniu prysznicowym, które doskonale wpisuje się w modny design współczesnych łazienek.

·        Odpływy prysznicowe

·        Odpływ wody z prysznica zamontowany w ścianie?

Czy prysznic bez brodzika jest możliwy?

 

Odpływy prysznicowe

Na rynku znajdziemy obecnie duży wybór różnego rodzaju odwodnień. W zależności od naszych potrzeb, możemy się zdecydować na jeden z następujących odpływów: odpływ ścienny niski, odpływ ścienny wysoki lub odpływ ścienny o regulowanej długości (jego korpus i ruszt możemy przyciąć na każdy wymiar). Regulowane nóżki pozwolą na dokładne dopasowanie górnej krawędzi odpływu do wysokości podłoża.

Klienci mogą zdecydować się na wzór i kolor pasujący do aranżacji ich łazienki. Minimalistyczny design z rusztem i płytkami maskującymi sprawia, że tego typu rozwiązanie jest bardzo eleganckie. W sklepach znajdziesz zarówno czarne odpływy prysznicowe ścienne, białe, szare oraz modele wykonane z matowej stali, stali błyszczącej lub chromowane.

Pamiętajmy, by wybierać produkty od zaufanych producentów. Dzięki temu mamy pewność, że wszystko będzie działać bez zarzutu. W przypadku elementów podtynkowych szczególnie ważne jest, by charakteryzowała je wysoka jakość i trwałość.

 

Odpływ wody z prysznica zamontowany w ścianie?

Odpływ liniowy, punktowy czy odpływy ścienne? System liniowy możemy zamontować: w ścianie (odpływy liniowe ścienne), przy ścianie (odpływ liniowy przyścienny) lub też wykonać montaż odpływu liniowego w podłodze (odpływ liniowy klasyczny) – najlepiej blisko lub centralnie pod panelem prysznicowym (deszczownicą).

Jednak wśród dostępnych opcji najciekawszą wydaje się odpływ montowany w ścianie, ponieważ pozwala na uzyskanie idealnie równej powierzchni podłogi – bez żadnych dodatkowych elementów instalacyjnych. Rozwiązanie to zyskuje coraz większą liczbę zwolenników, podobnie jak prysznice bez brodzików – rozwiązanie, które dobrze się sprawdzi zarówno w dużych, jak i małych łazienkach. Zamontowanie odpływu pozwoli wykorzystać problematyczne miejsce w łazience, jak wnęki, załamania czy narożniki wnętrza, powiększając optycznie przestrzeń.

Tego typu prysznice są również bardziej higieniczne i zdecydowanie łatwiejsze w czyszczeniu, w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Zrezygnowanie z brodzika eliminuje także podział przestrzeni; podłoga zyskuje lekkość i wydaje się większa. Dodajmy, że rozwiązania typu walk-in mają minimalistyczny i nowoczesny wygląd, a do tego są bezpieczne i bardzo praktyczne.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że wykonywanie takich instalacji będzie wymagać właściwego przygotowania podłoża, dlatego na wymianę kabiny prysznicowej na prysznic z odpływem dobrze jest zdecydować się wtedy, gdy dopiero zabieramy się za wykończenie łazienki lub podczas remontu generalnego całego domu. Zawsze warto dodatkowo wszystko skonsultować ze specjalistą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *