Oświetlenie, które buduje klimat wnętrza

?>

Oświetlenie odgrywa we wnętrzu niezwykle istotną rolę. Wpływa na jego wygląd oraz funkcjonalność. Umożliwia domownikom bezpieczne poruszanie się po zmroku. Poprzez barwę światła wpływa na nasze samopoczucie oraz wydajność podczas pracy. Pomaga też w budowaniu klimatycznego nastroju, co niejednokrotnie wykorzystują architekci wnętrz.

Jakie oświetlenie powinno znaleźć się w wystroju, by wprowadzić do niego klimatyczny nastrój? – Na tak postawione pytanie nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Wiele zależy bowiem od konkretnej aranżacji i stylistyki, w jakiej ta została utrzymana. Bez wątpienia jednak – niezależnie od tego, na jaki styl wnętrzarski się zdecydujesz – na rynku będą dostępne oprawy, które pomogą w stworzeniu efektownego wnętrza. Poniżej przedstawiamy kilka takich przykładów. Wszystkie wspomniane w tym wpisie oprawy możesz znaleźć na stronie https://lampy.it.

Żarówki we wersji saute

Surowy, industrialny styl nie oznacza wcale, że wnętrze musi być zimne i nieprzyjazne. Odpowiednio dobrane oświetlenie wprowadzi do niego nie tylko światło, ale również niezwykle przyjemny klimat. Bez wątpienia bardzo istotna jest tu barwa światła, od której wiele zależy. Ta powinna zostać dopasowana do funkcji pełnionej przez konkretne pomieszczenie. Warto przy tym pamiętać, że światło o barwie ciepłej wpływa na nas relaksująco i rozluźniająco, a zimne motywuje do działania i pomaga w koncentracji.

Nagie, nieosłonięte niczym żarówki stanowią przykład opraw w stylu industrialnym. Widoczne źródło światła w takich oprawach zazwyczaj emituje barwę ciepłą, co sprawia, że wnętrze wypełnia przyjemny klimat. Podobnie jest w przypadku oprawy Carron 7, z tą różnicą, że w niej źródło świata zostało osłonięte ażurowym, metalowym kloszem. Warto zwrócić uwagę na jego barwę, która sprawia, że pomimo surowego, minimalistycznego designu lampa ociepla wnętrze.

Motywy zwierzęce w oświetleniu

Niektóre oprawy potrafią zaskakiwać formą. Tak jest w przypadku lampy Birds. Choć motywy zwierzęce pojawiają się w oświetleniu dość często, to rzadko w tak idealnie odtwarzającej naturę formie. Opisywana oprawa zbudowana jest z podsufitki oraz zawieszonych pod nią wielu małych figurek przedstawiających ptaki w locie. Figurki zostały wykonane z imponującą dbałością o szczegóły. Rzadko spotyka się wśród opraw oświetleniowych modele, które tak dosłownie odzwierciedlają postaci zwierzęce.

Lampa wygląda imponująco i jest bardzo dekoracyjna. Sama w sobie stanowi niezwykłą ozdobę wnętrza. Wyjątkowy jest w niej nie tylko wygląd, ale również uzyskany efekt wizualny, jaki można podziwiać po włączeniu źródła światła. Spektakularna, niezwykła gra światła odbijającego się od poszczególnych figurek buduje niesamowity klimat wnętrza. Dekoracyjny wygląd takiej lampy sprawia, że często znajduje ona miejsce w częściach reprezentacyjnych domu. Równie dobrze jednak sprawdzi się w sypialni, do której wprowadzi klimatyczny nastrój.

Przykłady opraw wpływających w istotny sposób na wystrój oraz klimat wnętrza, można mnożyć. Efektowna oprawa Balloon zaskakuje formą oraz kolorem, lampa Volta 5 przyciąga uwagę surową formą, a lampa Diana 3 przede wszystkim barwą. Sprawdź, co jeszcze oferują współcześnie producenci opraw oświetleniowych i wybierz tę, która najlepiej wpisuje się w Twoje oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *