Podłogi drewniane – jakie są zalety posadzki z drewna?

?>

Wśród wielu typów materiałów, z których wykonuje się podłogi, drewno wciąż cieszy się nieustającą popularnością. Nic w tym dziwnego, gdyż piękne drewniane podłogi wciąż królują w luksusowych apartamentach pokazywanych w serialach telewizyjnych, oraz na zdjęciach z magazynów wnętrzarskich. Warto wziąć pod uwagę to rozwiązanie przy aranżacji mieszkania, gdyż podłogi z drewna charakteryzują się szeregiem zalet.

Zdrowe i czyste podłogi z drewna

Podłogi z twardego drewna zapewniają zdrowsze powietrze i mniejszą ilość alergenów we wnętrzach. Ponieważ w drewnianych podłogach nie ma szpar i zakamarków, nie gromadzą się w nich pyłki ani nie namnażają bakterie. Dlatego posadzki wyłożone drewnem znacznie łatwiej utrzymać w czystości, niż te pokryte np. wykładzinami dywanowymi. To szczególnie cenna informacja dla alergików, oraz rodziców małych dzieci, których system immunologiczny nie rozwinął się jeszcze w pełni.

Drewnianą podłogę łatwo można utrzymać w czystości, a jej pielęgnacja nie zabiera dużo czasu, gdyż brud nie wgryza się w deski. Wystarczy tylko od czasu do czasu ją zamieść lub odkurzyć. Jeśli coś się w domu rozleje, płyn nie wsiąka w podłogę i nie zostawia plam, więc można go bez problemu usunąć suchą ściereczką. Jeśli drewniana posadzka zacznie tracić blask, można go szybko przywrócić przy pomocy preparatu do pielęgnacji podłóg z drewna.

Atrakcyjny wygląd i podwyższony standard mieszkania

Podłogi drewniane znakomicie poprawiają wygląd pokojów, nadając im wrażenie luksusu, ciepła i przytulności. Aranżacja wnętrz wykończonych posadzką z desek jest prosta, gdyż ten typ podłogi pasuje w zasadzie do wszystkiego. Można więc do niego bez problemu dobrać meble, niezależnie od ich stylu. Drewniane posadzki kojarzą się głównie ze stylem skandynawskim, ale znakomicie sprawdzą się także we wnętrzach rustykalnych, minimalistycznych, a nawet tych nowoczesnych i surowych.

Jeśli bierze się pod uwagę sprzedaż lokalu, warto pamiętać, że drewniana podłoga nadaje mu wyższą wartość w oczach kupującego. Tak zaprojektowane mieszkanie można łatwiej sprzedać, oraz korzystniej wycenić do zbycia.

Trwałość i łatwa regeneracja podłogi z drewna

Drewniane podłogi są szczególnie wytrzymałe. Nieraz spotyka się stare domy i pałacyki, w których posadzki z drewna wciąż są w znakomitym stanie. Poza tym, łatwo można je naprawić gdy się jednak uszkodzą. Bardzo zniszczoną część desek da się zwykle wymienić bez zrywania całej posadzki, a przetarcia bez problemu można wycyklinować i polakierować, nadając podłodze drugie życie.

Ogromny wybór podłóg drewnianych na rynku

Klienci, którzy zdecydują się na wykończenie podłogi w drewnie, mają do wyboru ogromną różnorodność rozwiązań dostępnych na rynku. Producenci i sprzedawcy oferują drewniane podłogi m. in. z desek dębowych, mahoniowych, sosnowych, orzechowych, wiśniowych czy cyprysowych. Proponowane modele występują w różnych barwach, kształtach i wymiarach desek, co pozwala nabywcom ułożyć unikalne wzory i znakomicie dopasować wygląd i funkcjonalność podłogi do każdego wnętrza.

Podłogi drewniane nie są najtańsze, ale z ich ceną idzie w parze jakość. Posadzki wyłożone drewnem można łatwo utrzymywać w czystości, a wykończone w ten sposób mieszkanie lub dom wygląda atrakcyjnie i osiąga wyższą wartość na rynku nieruchomości. Mieszkańcy, którzy są zainteresowani instalacją podłóg z drewna, mogą znaleźć w sklepach mnóstwo różnych wzorów w różnych barwach, wykorzystujących wiele gatunków drewna o ciekawych właściwościach.

Jeśli zakładanie podłóg drewnianych wykona się prawidłowo, posłużą one długie lata w każdym wnętrzu, a po przetarciu łatwo będzie je zregenerować. Warto więc wziąć pod uwagę to rozwiązanie przy urządzaniu mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *