Węgiel orzech – charakterystyka tego rozwiązania. Czy warto?

?>

Nie można zaprzeczyć, że pomimo nieustannego rozwoju techniki w dziedzinie ogrzewania, wiele gospodarstw domowych nadal korzysta z węgla. Na szczęście w obecnych czasach ogrzewanie budynku w ten sposób nie jest tak archaiczne, jak może się wydawać, szczególnie z tego powodu, że mamy dostęp do nowoczesnych rozwiązań takich jak węgiel kamienny orzech. Warto dowiedzieć się więcej na temat tego konkretnego rodzaju węgla, ponieważ mamy do czynienia z rozwiązaniem niezwykle ciekawym i oferującym wiele korzyści, zarówno finansowych, jak i tych wynikających z praktyczności oraz funkcjonalności.

Zapraszamy zatem na krótką podróż po tajnikach węgla typu orzech! Jeśli jesteś już przekonany do zakupu, zapraszamy na stronę: https://grzejemnieto.pl/produkt/wegiel-kamienny-orzech. Jeśli nie, z pewnością warto wyjaśnić kilka kwestii związanych z tym sposobem ogrzewania domu, mieszkania, czy budynku firmy.

Dlaczego warto ogrzewać dom węglem kamiennym?

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że kwoty rachunków nieustannie rosną. Może się to wydawać paskudnym truizmem, ale niestety, wystarczy tylko porównać rachunki sprzed kilku lat z tymi, które otrzymujemy dziś – różnica jest drastyczna i niepokojąca. Koszty ogrzewania są największe, kiedy wykorzystuje się do tego gaz ziemny i jest się uzależnionym od miejskiej sieci gazowej. W tej sytuacji warto rozważyć inne sposoby na ogrzewanie domu. Według wszelkich obliczeń i analiz, nawet tych najbardziej surowych, najbardziej opłacalnym rozwiązaniem w kwestii ogrzewania jest obecnie użytkowanie węgla kamiennego.

Jak jednak powszechnie wiadomo, węgiel kamienny węglowi kamiennemu nie jest równy. Pokrótce rzecz ujmując, warto zdawać sobie sprawę z tego, że dostępnych mamy wiele opcji. Wśród nich jest między innymi ekogroszek, miał węglowy czy wspomniany wcześniej węgiel kamienny orzech, ale również kilka innych. Z racji obszernego wyboru rodzajów węgla, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie w zależności od swojego zapotrzebowania, charakterystyki swojego systemu grzewczego i szeregu innych czynników wpływających na zakup konkretnego typu opału.

Warto w związku z tym wiedzieć, że ostateczne koszty ogrzewania zależą od używanego materiału, jak również od stanu instalacji grzewczej oraz jej charakterystyki i izolacji cieplnej ogrzewanego budynku. W związku z tym trudno określić dokładne koszty bez uprzedniego zapoznania się z całą instalacją i stanem stopnia ocieplenia. Jesteśmy w stanie jednak stwierdzić, które rozwiązanie jest z reguły najbardziej opłacalne – a w sporej części przypadków jest to węgiel kamienny orzech.

Czym wyróżnia się węgiel kamienny orzech?

Nie bez powodu mamy do czynienia z jednym z najbardziej popularnych rodzajów węgla kamiennego. Wiele osób decyduje się na korzystanie właśnie z tego rozwiązania, wziąwszy pod uwagę szereg zalet i korzyści, jakie oferuje. Przede wszystkim węgiel typu orzech jest najbardziej wydajnym rodzajem węgla kamiennego. Mamy tu do czynienia z węglem grubym, a więc takim, którego bryła cechuje się wymiarami powyżej 25 mm. Warto dodać do tego, że węgiel typu orzech charakteryzuje się wysoką kalorycznością, która wynosi ok. 22-25 MJ/kg. W związku z tym wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia ze znakomitym współczynnikiem ceny do wydajności. Węgiel orzech gwarantuje naprawdę wysoką efektywność działania, co przekłada się zresztą nie tylko na ceny, ale także na funkcjonalność oraz praktyczność jego użytkowania. Nie trzeba go bowiem nieustannie uzupełniać w piecu, dzięki czemu można zaoszczędzić mnóstwo czasu i energii.

Ustaliliśmy już, że węgiel orzech to rozwiązanie nad wyraz ekonomiczne pomimo stosunkowo wysokiej ceny. Bo trzeba przyznać, że kosztuje nieco więcej od innych rodzajów węgla, wśród których wyszczególnić można na przykład ekogroszek. Jest to jednak kwestia nieco złudna, ponieważ w nieco wyższej cenie mamy również do czynienia z wyższą efektywnością działania w piecach bez podajnika. Rachunek jest w związku z tym bardzo prosty: węgiel orzech jest inwestycją niezwykle opłacalną, zarówno przy zakupie niewielkiej ilości, jak i dziesiątek ton tego materiału – oczywiście pod warunkiem, że posiadamy odpowiedni typ pieca.

Cóż jeszcze można dodać na temat węgla typu orzech? Bardzo dużo! Jest to bowiem materiał, który charakteryzuje się również bardzo przyzwoitą, można powiedzieć, etyką pracy. W trakcie spalania tego rodzaju węgla możemy dostrzec wysoki, jasny płomień; mimo ciekawych efektów wizualnych mamy do czynienia z rozwiązaniem w pełni bezpiecznym dla każdego sprawnego systemu grzewczego, czego nie można niestety powiedzieć o wielu innych rozwiązaniach służących do ogrzewania domu. Co więcej, mamy do czynienia z rodzajem węgla charakteryzującym się niską zawartością siarki. Oznacza to, że w procesie spalania ograniczone jest powstawanie trującego tlenku siarki, który ma nieprzyzwoity wpływ na środowisko naturalne. Dobrej jakości węgiel orzech jest zatem rozwiązaniem bardziej ekologicznym niż wykorzystywanie słabej jakości opału (sam proces spalania również ma duże znaczenie), co jest obecnie bardzo na plus, biorąc pod uwagę stan, w jakim od jakiegoś czasu znajduje się nasza planeta. Jej kondycja jest bowiem opłakana i powinniśmy korzystać z jak największej liczby nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań – węgiel typu orzech może być jednym z nich.

To jednak nie koniec opowieści o niekwestionowanych zaletach rozwiązania, jakim jest węgiel orzech. Warto zaznaczyć, że w trakcie nawet najbardziej intensywnej eksploatacji mamy do czynienia z rozwiązaniem, które zapewnia znacznie większą czystość kotła, niż jakikolwiek inny materiał. Powstaje bowiem bardzo mało popiołu, dzięki czemu czyszczenie pieca nie należy do najbardziej frustrujących wyzwań na świecie, a przy okazji nie trzeba tego zadania wykonywać nad wyraz często.

Węgiel orzech workowany – zainwestuj w materiał najwyższej jakości!

Oczywiście warto ponownie przywołać słowa na temat tego, że węgiel kamienny węglowi kamiennemu nie jest równy; czy raczej: węgiel orzech węglowi orzechowi. Wszystko z tego powodu, że aby cieszyć się pełną satysfakcją związaną z funkcjonalnego, wydajnego ogrzewania w ten sposób, warto zainwestować w materiał najwyższej jakości. Wart polecenia jest chociażby węgiel orzech workowany, który ma w swojej ofercie dostawca wspomniany na początku artykułu.

Gwarancją tego stwierdzenia jest chociażby fakt wystawionego certyfikatu jakości sprzedawanego węgla. W związku z tym, że oferowany węgiel orzech charakteryzuje się bardzo długim czasem spalania, a co za tym idzie, znakomitą wydajnością. Jest produktem uniwersalnym, który szczególnie dobrze sprawdza się w piecach tradycyjnych. Wszystkie wymienione wyżej zalety rozwiązania, jakim jest węgiel orzech, z pewnością można dopasować do produktu, który jest dostępny w ofercie. Dzięki węglowi orzechowi, który proponujemy, możesz cieszyć się znakomitą wydajnością, a przy tym niezwykle optymalnym stosunkiem jakości do ceny tego materiału.

Jeśli chodzi o dane czysto techniczne, to węgiel orzech wchodzący w skład tej oferty jest sprzedawany w workach po 25 kilogramów. Cechuje się stosunkowo dużą granulacją, bo na poziomie 25-50 mm, natomiast współczynnik popiołu względem spalanego materiału wynosi nie więcej niż 7%. Wszystkie te czynniki świadczą o tym, że inwestycja w węgiel kamienny orzech jest kwestią nad wyraz opłacalną.

Warto również odnotować, że w przypadku gospodarstw domowych korzystających z tego materiału w celach opałowych obowiązuje obniżka ceny o podatek akcyzowy. Trzeba w tym celu podać swój numer dowodu oraz numer PESEL. Oczywiście nie trzeba podawać tych danych, jednak wtedy obowiązuje zapłata wspomnianego podatku. Oblicza się go na każde 1000 kilogramów zakupionego węgla – wtedy jego całkowity koszt wzrośnie o 37,46 zł brutto. Podobnie sprawa wygląda w przypadku firm pozbawionych zwolnienia od zapłaty podatku akcyzowego. Suma jest wtedy identyczna.

Jak zatem widać, inwestycja w węgiel kamienny orzech to obecnie jedno z najlepszych i najbardziej opłacalnych rozwiązań jeśli chodzi o skuteczne ogrzewanie domu czy jakiegokolwiek innego budynku zaopatrzonego w tradycyjny piec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *